6 звичок, не менш шкідливих, ніж куріння

Всім відомо, що куріння – це шкідлива звичка, яка має серйозні наслідки для здоров’я. Тим не менш, є деякі не менш небезпечні речі, які можуть бути частиною вашого способу життя і при цьому піддавати ваше здоров’я ризику.

1. Газовані напої.
Газовані напої, такі як кока-кола містять велику кількість кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози.
Цей інгредієнт є основним винуватцем таких проблем, як ожиріння, діабет, серцево-судинні і інші хронічні захворювання.
Якої шкоди може принести газована вода? Ну, всього одна банка в день може додати вам до зайвих 7 кілограмів всього за 1 рік. Крім того, ця, здавалося б, невелика доза збільшує ризик розвитку діабету на 85 відсотків.
Крім усього цього, процвітаюча індустрія безалкогольних напоїв проводить великі маркетингові кампанії, спрямовані на продаж їх продуктів не тільки дорослим, як у випадку тютюну, але і всій родині, включаючи дітей і підлітків.

2. Нестача або надлишок сну.
Будь-який експерт скаже вам, що оптимальна тривалість сну від 7 до 9 годин на день.
Дослідження показують, що щоденний сон менше 6 годин, або ж більше 10 годин, може призвести до наступним умовам:
– хвороби серця;
– діабет;
– ожиріння;
– депресія.
У дослідженні також рекомендується уникати повторюваних сигналів будильника вранці, оскільки переривчастий сон знижує всю користь від відпочинку.
Як не парадоксально це звучить, після такого сну пунктиром ми прокидаємося більш втомленими, ніж якщо б прокинулися після першого сигналу.

3. Сидячий спосіб життя.
Якщо ви відноситесь до тих, хто після восьмигодинного робочого дня в офісі відправляється додому, щоб полежати на дивані за переглядом улюбленого серіалу, ваше життя може бути у великій небезпеці.
Згідно з дослідженням, опублікованим в Архівах внутрішньої медицини, дорослі люди, які сидять більше 11 годин на день, мають ризик смерті протягом наступних трьох років на 40% вище, порівняно з тими, хто знаходиться в сидячому положенні менше чотирьох годин на день.
Перебування в цьому положенні протягом тривалого часу збільшує ризик розвитку цих проблем:
– діабет;
– рак;
– хвороби серця.
Слід зазначити, що ці ризики не зменшуються, навіть якщо ми регулярно будемо тренуватися.

4. Пити занадто багато кави.
Хоча багато хто з нас просто не представляють початок дня без ароматної свіжозвареної кави, якщо пити більше 4 чашок в день, це може збільшити ваші шанси раптово померти на цілих 56 відсотків.
Дослідження, проведене в період з 1979 по 1998 рік, вивчало медичну та особисту історію в 40 000 чоловік. Після 17-річного періоду спостереження понад 2500 учасників померли.
Хоча причиною смерті було не непомірне споживання кави, дослідження показало, що ті, хто пив її у великих кількостях, частіше курили і відповідно мали проблеми з легенями і серцем.
Кава є джерелом кофеїну, який стимулює вивільнення адреналіну, інгібує активність інсуліну і підвищує кров’яний тиск.

5. Схрещувати ноги.
Ця звичка може здатися нешкідливою, однак часте схрещування ніг може порушити кровообіг і викликати згущення крові, що веде до таких ускладнень, як:
– Варикозне розширення вен.
– Підвищений артеріальний тиск.
– Тромбози.
– Неправильна постава.

6. Неправильне харчування.
Дієта, що складається з фаст-фуду або їжі з дуже великою кількістю консервантів, так само шкідлива, як алкоголь, наркотики і тютюн.
На відміну від тютюну, який зачіпає порівняно невелику групу людей, проблема поганого харчування має глобальний масштаб, що також завдає шкоду економіці країн.
Погана дієта може призвести до:
– Діабету 2 типу.
– Ішемічної хвороби серця.
– Раку.
– Гіпертонії.
– Анемії.
– Інших проблем зі здоров’ям.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ