80% забруднюють атмосферне повітря ТЕЦ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає, що Україна в лідерах за рівнем смертності від забруднення атмосферного повітря не лише через низький рівень екологічної свідомості та культури, а й через неналежну державну політику в сфері охорони довкілля.
«У березні 2016 року світ приголомшив звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я. За його даними Україна в лідерах серед країн Європи за рівнем смертності від забруднення повітря на 100 000 населення. У нашому регіоні – це Болгарія, Білорусія, Росія, Боснія та Герцеговина. І це катастрофа не тільки для України, а й всього регіону. Хмари, несучи «половину таблиці Менделєєва», не потребують паспортів, вони спокійно переносять це в інші країни ЄС», – сказав Остап Семерак.
Міністр відзначив, що говорячи про вплив на навколишнє природне середовище, ми не до кінця розуміємо всю небезпеку впливу розривів снарядів на стан води, ґрунту, повітря. За його словами, всі ці питання відкладаються у майбутні часи і забуваються. А статистика набагато гірша.
«Сьогодні на 80% забруднюють атмосферне повітря ТЕЦ. До 2015 року повинні були скоротити свої викиди, змінивши технології, встановивши нове обладнання. Ми повинні змушувати власників цих підприємств встановлювати необхідне обладнання. І такий фінансовий інструмент ми знайшли. Це – пільгове екокредитування. Сьогодні із ТОП – 100 підприємств 20% компаній готові взяти такий кредит. Це, звичайно, перші, але конкретні кроки», – сказав Міністр.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ