Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За старим стилем свято випадає на 25 березня. Але зараз Благовіщення відзначається православними 7 квітня щорічно.

Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа. У народі вважають, що Благовіщення навіть більше свято, аніж Великдень.

На день Благовіщення категорично заборонена будь-яка фізична робота, а праця на городі – взагалі гріх. З давніх-давен вважали, що від Введення, 4 грудня, до Благовіщення земля спить, і турбувати її не можна. Є така приказка в цей день: «Птах гнізда не в’є, дівка косу не плете», – робота в цей день буде недолугою і пустою.

Можливо ви чули легенду про зозулю? Вона пов’язана саме з Благовіщенням. Кажуть, що в цей день зозуля звила гніздо, не прислухавшись до веління не працювати. Тепер зозуля не вміє вити гнізда і їй доводиться підкидати свої яйця іншим птахам.

Благовіщення це свято, в яке необхідно насолоджуватися природою, творіннями Божими. Також необхідно в цей день мріяти і міркувати про своє місце і призначення в світі.

На наступний день після Благовіщення обов’язково всім садівникам і городникам потрібно зайнятися посівними роботами. Адже існує думка, що це принесе небувалий урожай.

За погодою на Благовіщення намагалися вгадати, яким буде урожай та чи порадують теплом і сонцем літні місяці.

День вітряний, з ранковим туманом і інеєм обіцяв врожайна літо. Благовіщенський дощ йшов до великої кількості грибів і хлібів. До хорошого збору ярих, огірків, груздів був мороз; до теплих літніх дні і до великої кількості горіхів – гроза.

У день Благовіщення немає ластівок – до холодної тривалої весни. Благовіщенське небо темне, беззоряне – кури мало принесуть яєць.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ