Боржникам за комунальні послуги хочуть збільшити штрафи

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт.

Не платити за комунальні послуги стане не вигідно, бо боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50% від суми боргу. Відповідний проєкт закону зареєстрований у Раді.

За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени, повідомляє ТСН.

Українців змусять вчасно платити комуналку. Наразі борги за комунальні послуги сягають 64 мільярди гривень, повідомляє голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова. Підняти пеню планують у двадцять разів.

За кілька років киянин Володимир Бондаренко з сорокаметрової квартири заборгував за комуналку 15 тисяч гривень. Пояснює, своєчасно платити не в змозі, бо допомагає грішми дітям і літній матері, яка зареєстрована з ним, але проживає на дачі. За рік від суми боргу набігає три з половиною відсотки пені. Утім, це може здатися мізером, у порівнянні з тим, що може чекати на українців вже від осені.

У Раді зареєстрували проєкт закону, яким планують підвищити штрафи за комунальні борги. Якщо ви рік не платитимете, то плюс 20% пені. Якщо понад два роки – 30%, а 50% – за три. «Заборгованість не можна перекладати на інших жителів», – пояснює Галина Третьякова.

За словами, голови комітету ВР з питань соціальної політики, нові правила – це необхідність, аби комунальні підприємства мали ресурс надавати якісні послуги. Тому українців змусять платити, а ще можуть обмежити в правах. «Цей законопроєкт передбачає, що вам можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон, а також обмежити право керування автомобілем, доки повністю не розрахуєтесь за комунальні борги», – каже адвокат Лаврентій Царук.

За новим законопроєктом, вибивати борги буде сам постачальник і лише через виконавчу службу чи суд. Зараз постукати вам у двері можуть невідомі люди. «Постачальник послуг, який уклав договір із власником житлового фонду. Може сьогодні включити цю боргову схему колекторам», – каже голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Цього не буде, якщо закон ухвалять.Крім того, він зобов’яже постачальників робити реструктуризацію боргів за воду, газ, опалення чи інші послуги. «У законопроєкті є хороший запобіжник для споживача – реструктуризація боргу. Постачальник послуг не матиме права відмовити. Цим треба буде користуватися, а інакше доведеться платити пеню за борги і вибивати їх з вас буде виконавча служба і суд», – наголосив адвокат Лаврентій Царук.

На які частини розбивати борг і за який час його треба буде виплатити, споживач зможе домовитися з постачальником. Це законний спосіб уникнути пені.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ