Через лосів в Україні може зірватись полювальний сезон

Через лосів в Україні під загрозою відкриття сезону полювання на ссавців. За даними екологів, сохатих в українських лісах критично поменшало, і їх треба заносити в Червону книгу.
Міністерство екології не погоджує ліміти на відстрілювання дичини. Через це в мисливських господарствах немає клієнтів, і вони бідують.
Нинішній сезон полювання на лосів, кабанів, косуль, оленів та інших ссавців під забороною. В Україні не затвердили ліміти на відстрілювання дичини. Тому мисливці не можуть вийти на полювання.
Ліміти має погоджувати Міністерство екології, а там стали на захист лосів. Їх залишилося занадто мало.
«Мисливці просять дати дозвіл на відстріл 320, Академія наук інформує нас, що популяція лося коливається від тисячі до двох тисяч. 30 відсотків лосів пропонується відстрелити цього року», – каже міністр екології Остап Семерак.
У мисливців та лісників своя статистика. Вони нарахували не дві, а шість тисяч лосів. І за їхніми спостереженнями, кількість щороку зростає, тому відстрілювати можна.
«За нашими даними, популяція лося не зменшилась в Україні, а продовжує збільшуватись. Лось перебуває у місцях традиційного його перебування», – каже заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Боднар.
Екологи офіційній статистиці не вірять. Мисливські господарства просто заробляють гроші, переконують захисники тварин. За одну вбиту тварину мисливці викладають від 30 до 40 тисяч гривень.
«Після того, як заборонили селекційне полювання на зубра, найбільшого ссавця в Україні, лось став другим, на кого хочуть полювати люди, які мають гроші», – каже еколог Іван Парнікоза.
Українські захисники кивають в бік сусідньої Польщі та Білорусі. Там свого часу ввели мораторій на відстріл і нині популяція цих тварин в межах 30 тисяч. Тому українських лосів збираються занести у Червону книгу.
Війна за лосів загострилася на початку цього року, коли на Чернігівщині браконьєри зухвало розстріляли цілу сім’ю сохатих. Ватажка та вагітну самку застрелили, ще четверо поранених звірів розбіглися лісом. Стрільців так і не знайшли.
«У нас лося нема, у нас є кабан, коза. А чого ми повинні страждати і не дозволяють полювання на всіх копитних?», – каже мисливець Микола Дишкант.
У Мінекології пропонують лосів винести із загального списку і затвердити ліміти на відстрілювання решти диких тварин. Асоціація мисливців називає це шантажем і подає до суду. Мисливські угіддя України вже втратили 9 млн гривень прибутку. Лосі поки що полегшено зітхають.
Нагадаємо, від 3 лютого в Україні заборонено полювати на лося, мораторій діятиме продовж найближчих 25 років. Відповідний наказ підписав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Державна екологічна інспекція України зобов’язана здійснювати державний нагляд за дотриманням режиму цієї заборони. Також наказ передбачає розробку програми відтворення популяції лося європейського.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ