День «Нуль дискримінації»

З чотирирічного дослідження по темі релігійної дискримінації в усьому світі, яке проходило в період 2006-2010 років, християни виявилися групою, яка найбільш дискримінується, відчуваючи утиски з боку як держави, так і суспільства в 168 країнах. Мусульмани займають наступну позицію серед релігійного населення в світі, яке піддавалося дискримінації в 121-й країні в цей же період.

День «Нуль дискримінації» вперше відзначався 1-го березня 2014 року.

Підтримка Дня «Нуль дискримінації» створила глобальний рух солідарності, щоб покласти край будь-якої дискримінації, яка як і раніше широко поширена. Мільйони жінок і дівчаток, які зазнали акти насильства і жорстокого поводження в різних регіонах, так і не можуть здійснювати свої права чи отримати доступ до послуг у сфері охорони здоров’я, освіти або зайнятості. Дискримінація в сфері праці, шкіл і медико-санітарної допомоги, інших соціальних інститутів знижують здатність людей в повній мірі і реально брати участь в життєдіяльності суспільства, забезпечувати свої сім’ї і піклуватися про них. Наприклад, деякі з 38 країн, територій і районів застосовували різні форми обмежень на в’їзд, перебування й проживання людей, що живуть з ВІЛ. Крім того, правове і соціальне середовище в подібних регіонах досі не в змозі подолати стереотипи дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.

“Дискримінація є порушенням прав людини і не повинна залишитися без відповіді”, сказав Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун. “Кожна людина має право жити з повагою і гідністю.”

“Деякі з найскладніших проблем в світі можна вирішити просто за рахунок усунення помилкових стереотипів і дискримінації,” сказав Мішель Сідібе, виконавчий директор ЮНЕЙДС. “Так само, як ми всі разом прагнемо до більш справедливого миру, ми можемо заохочувати ентузіазм для досягнення нульової дискримінації.”

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ