День пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України

Представники громадських організацій та активісти закликали президента України Петра Порошенка видати указ, яким встановити 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України.

«На превеликий жаль, нам сьогодні треба розповідати про те, що потрібен день пам’яті. 4,5 роки ми чекали від влади, щоб цей день був якось означений. Сьогодні нам не треба якийсь день, сьогодні нам треба день 29 серпня, який би на державному рівні був прийнятий днем загиблих захисників України. Це бажання не тільки членів сімей загиблих в Іловайському котлі, це бажання всіх членів родин загиблих українських військових. У нас на сьогодні є тільки стіна пам’яті, де зібрані фотографії всіх загиблих. І родини загиблих збираються на заходи, які самі організовують, щоб звернути увагу на те, скільки молодих, красивих, талановитих хлопців загинуло. Ми дуже просимо вас, Петре Олексійовичу, зробити 29 серпня Днем пам’яті загиблих захисників України», – сказала мати загиблого воїна Світлана Яцина на прес-конференції у Києві.
Голова громадської організації «Спілка матерів загиблих в АТО» Наталія Харченко, син якої – боєць-розвідник батальйону «Донбас», загинув 29 серпня під час виходу з Іловайського котла, зазначила, що «для кожної матері дата загибелі свого сина, для вдови – чоловіка, брата – буде своєю датою, але наша держава, наш гарант повинен прийняти цю дату на державному рівні».

Учасники прес-конференції повідомили, що дату 29 серпня обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.

Матір загиблого, член правління ГО «Спілка матерів воїнів загиблих у АТО» Тамара Аболмасова повідомила, що у Верховній Раді навіть є відповідне подання щодо встановлення 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України, яке, як повідомляють активістам, «на підписі».

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ