День сміху

Про точне походження свята нічого не відомо. Однак деякі версії говорять про те, що він був створений на основі стародавнього свята весни, яке колись відзначали Кельти.
У багатьох країнах світу існувала традиція жартувати над своїми близькими першого квітня. Деякі вважають, що свято відзначали ще у Стародавньому Римі. Там святкування проводилося на честь Бога сміху. Тоді його відзначали у лютому.
У 1509 році один з французьких поетів згадав Poisson d’Avril (квітневу рибу). Вважається, що він говорив про День сміху.
Перша пряма згадка свята датується 1686 роком, коли Джон Оурі згадав Fools Holiday (Свято Дурнів). І через 10 років кілька лондонців намагалися розіграти людей, закликаючи їх на мийку левів.
Найвідоміший розіграш: Apple купили Beatles. Це слух, запущений деякими музичними журналістами. Він існує в музичному середовищі донині.
Сміх – це природна реакція організму людини на зовнішні подразники. Сміх проявляється в мимовільному русі м’язів обличчя та тіла людини, а також специфічні звуку і зміна дихання. Сміх – унікальний, як відбитки пальців. Часто допомагає у важких ситуаціях долати страх, робить нас більш привабливими. Сьогодні ми поговоримо про сміх і розберемося, чому люди люблять сміятися, а також дізнаємося, чим сміх так корисний для здоров’я.
Гарвардські вчені дослідили, що почуття гумору – одна із самих привабливих для жінок чоловіча риса. Крім того, представниці прекрасної статі охоче сміються над тими чоловіками, які їм подобаються, а чоловіків тягне до таких сміється жінкам.
Сміх підвищує творчі здібності та вміння вирішувати різні проблеми.
В Японії з великим успіхом проводять сеанси сміхотерапії у туберкульозних лікарнях.
На Аравійському півострові в Південно-Західній Азії є рослина, яку називають «квіткою сміху». Її насіння, розміром з горошину, здатне викликати у людини безпричинний сміх протягом півгодини, після чого людина спокійно і безтурботно засинає.
Максимум, людина може реготати безперервно 1 годину.
10-15 хвилин сміху можуть спалити кількість калорій, еквівалентну плитці шоколаду середнього розміру.
6-ти річна дитина, в середньому, сміється до 300 раз на день.
Підраховано, що якщо людина сміється не менше 17 хвилин на добу, то вона продовжує собі життя на один рік. До 3-місячного віку діти не вміють сміятися.
Італієць П’єтро Аретіно в 1556 році так сильно сміявся, що впав і помер від задухи.
Похмурі люди на 40% частіше страждають серцевими захворюваннями в порівнянні з веселунами.
17 лицьових м’язів потрібно задіяти людині, щоб посміхнутися, а щоб насупитися – 43.
Сама дорога в світі посмішка належить американцеві Тодду Гордону. За одну посмішку в рекламному ролику він отримує $4000.
Вчені з Гарвардського університету вважають, що весела вдача знижує шанс прояви різних недуг на 50 %.
Самі усміхнені люди живуть у Бразилії та Кубі, а найгірше – у Скандинавських країнах.
Повітря, яке виривається з легенів при сміху зі швидкістю 100 км/год, звільняє бронхи від скупчення там слизу і полегшує дихання при запальних процесах, наприклад при бронхітах або астмі.
Сміх, як виявилося, дуже серйозне явище, про нього навіть створена особлива наука – гелотологія. Гелотологія стверджує: сміятися треба не тільки тому, що добре і весело, але і щоб стало добре і весело! Іншими словами, чим більше сміється людина, тим вона здоровіша і щасливіша.
Дорослі посміхаються в середньому 15 разів за добу.
В 1,5 рази більше чайових отримують офіціанти, які постійно посміхаються клієнтам.
Людина не може розсмішити сам себе за допомогою лоскоту. Вся справа в тому, що мозочок, який відповідає в мозку за відчуття від своїх власних рухів, наказує іншим ділянкам мозку ігнорувати «рідний» лоскіт. Однак існує й виключення з цього правила: деякі люди можуть розсмішити самі себе, лоскочучи піднебіння язиком.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ