День свого унікального таланту

4 листопада проводять День свого унікального таланту. Ці листопадові заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер. Так що ж таке талант?

Талант – це унікальний дар. Це уміння робити щось з особливою майстерністю, філігранно, краще від інших. Талант є у кожної людини. Але не кожний про це здогадується, не кожний здатний відкрити його в собі.

Психологи стверджують, що немає не талановитих людей, потрібно тільки вчасно виявити і розвинути своє обдарування. І тоді неодмінно людина почуватиметься щасливою.

Бібліотека Комунарського району (вул. Тополіна,35) підготувала підбірку книжок талановитих українців.

Український мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода сформулював ідею «сродної праці», яка, на нашу думку, тісно пов’язана із талантом людини. Кожен із нас народжується з особливим, притаманним тільки йому обдаруванням, і якщо така людина зуміє реалізувати свої здібності, то вона відчуватиме задоволення від життя і праці. Саме цю думку покладено в основу байки «Бджола і Шершень».

Дуже часто талант відіграє вирішальну роль у долі людини. Згадаймо хлопчика-сироту, який, завдяки своєму природному таланту до малювання, зміг вирватися із кайданів кріпацтва і стати студентом Петербурзької академії, а згодом – Великим Кобзарем, пророком українського народу.

Народна мудрість стверджує, що під лежачий камінь вода не потече. Звичайно, природний талант потрібно розвивати, удосконалювати. Доречним прикладом є творчість відомої української художниці Катерини Білокур. Картини, створені неосвіченою селянкою, стали окрасою виставок у Парижі й Торонто, поповнили художні колекції істинних прихильників мистецтва. Народна майстриня за допомогою пензля дарувала людям квіти, цим самим утверджуючи ідею безсмертя краси.

Творіння талановитих людей не підвладні часу. Герой роману Павла Загребельного «Диво» мав незвичне й прекрасне ім’я – Сивоок. Письменник, називаючи героя так символічно, хотів сказати, що хлопець бачитиме світ не такими, як у всіх, очима. Втративши родину, пройшовши крізь складні випробування, Сивоок повернувся на рідну землю і збудував храм, який досі височіє на пагорбах вічного Києва, – Софійський собор.

З усього сказаного можна зробити висновок, що для справжнього таланту не важливо, де він знаходиться. Головним є бажання і прагнення реалізувати цей дар, спрямувати його на радість і щастя.

Кожна людина має якийсь талант. Причому, таланти – це не обов’язково якісь надможливості, найчастіше – це будь-яке ваше вміння, яке можна використати на благо і допомогти іншим.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...