Дві платіжки за газ: тепер будемо платити інакше

З січня 2020 року українці будуть отримувати два окремі рахунки: один – за газ, другий – за його доставку. Таке рішення НКРЕКП, – повідомляє пресслужба АТ «Львівгаз».

Одна квитанція, за спожитий газ, прийде від постачальника ТОВ «Львівгаз збут», інша, за доставку, – від АТ «Львівгаз». Відповідно з першої платіжки буде виключена вартість послуг за транспортуваня газу – ця сума раніше зазначалась там окремим рядком.

Як розраховують вартість доставки газу?
За основу беруть обсяг споживання газу для кожного окремого споживача, за минулий «газовий рік»: від початку жовтня до кінця вересня. Ділять його на 12 частин та множать на діючий тариф на доставку газу. Для АТ «Львівгаз» цей тариф становить 1, 8 грн.
Газовики наводять такий приклад. Клієнт спожив за рік 100 кубометрів газу. Розрахунок вартості доставки: 100 куб. м/ 12 міс * 1,08. = 9 грн. Отже, цей споживач щомісяця платитиме за доставку газу 9 грн.

Незалежно від того, чи людина споживає блакитне паливо, чи ні, скажімо, вона поїхала на кілька місяців з дому, так чи інакше мусить платити за його доставку.

«В такому випадку вона платитиме менше вже наступного року, коли їй зроблять перерахунок. Бо ж перерахунки робитимуть кожного газового року. І клієнти, які заощаджують паливо, пропорційно зекономлять згодом і на його доставці, – розповів учора у львівському прес-клубі голова правління АТ «Львівгаз» Ірій Войсович.

Оскільки сума абонплати за доставку газу стабільна впродовж року, Войсович радить заплатити хоча б за квартал наперед, щоб зекономити на банківських послугах.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...