Фауна чорнобильської зони вражає

Зона відчуження у Чорнобилі перетворилася за останні тридцять років після страшної ядерної аварії у заповідник, який кишить лосями, оленями і вовками. Уперше за останні сто років тут навіть помітили європейського бурого ведмедя. Природа там процвітає, незважаючи на небезпечне сусідство із ядерним реактором.
Британські вчені досліджували флору і фауну регіону. За їхніми підрахунками, Чорнобилю знадобиться ще років 10, аби стати унікальним заповідником, у якому із феноменальною швидкістю розмножуються доволі рідкісні тварини.
Вчені дійшли висновку, що радіаційне забруднення не перешкоджає дикій природі. Натомість відсутність людей і прямопропорційний ріст популяції ссавців підтверджує негативний антропогенний вплив на розвиток флори та фауни.
“Відтоді, як люди покинули цей регіон, природа тут розквітла, навіть після найгіршої у світі ядерної катастрофи”, – заявив Джим Сміт, еколог із університету у Портсмуті, Великобританія.
Науковець припустив, що кількість тварин у Чорнобилі наразі набагато вища від тієї, що була до аварії.
Команда Сміта зафіксувала зростання популяції лосей, козуль, благородного оленя і кабана у чотири рази. Кількість вовків, що живуть у зоні відчуження, збільшилася усемеро у порівняно із даними 2000-х років.
“Тварини пристосувалися до життя в таких умовах, ба більше – вони живуть і розмножуються за милю від великого ядерного саркофага і не мають проблем із здоров’ям”, – прокоментував результати дослідження Джим Біслі, професор університету Джорджії із США.
Таким чином, учені дійшли висновку, що за 10-15 років зона відчуження зможе похизуватися чи не єдиним унікальним природним заповідником, аналогу якого немає у світі.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...