Кабмін затвердив бюджетну резолюцію на три роки вперед

Кабінет міністрів вперше за історію бюджетування в незалежній Україні затвердив середньострокову бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки з закладеними показниками зростання економіки у 3%, 4% і 5% на наступні три роки.
«Ми вирішили змінити сам підхід, перейти на середньострокове бюджетне планування. Це означає, що план буде як мінімум на три роки – 2018, 2019 і 2020 роки, де ми чітко визначаємо, які економічні показники у нас на три роки, які будуть бюджети і які у нас є пріоритети в країні. Ми закладаємо послідовне зростання економіки – 2% (у 2017 році – УНІАН), 3%, 4%, 5%», – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, представляючи постанову.
23 березня 2017 року Верховна Рада прийняла за основу і в цілому урядовий закон про зміни до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування.
Раніше, 17 березня, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова пояснювала, що прийняття Верховною Радою змін до Бюджетного кодексу про трирічне бюджетне планування дозволить зрушити терміни подачі бюджетної резолюції на 2017 рік з квітня на червень, проте термін розробки самого бюджету залишається незмінним – до 15 вересня. Згідно з діючими нормами Бюджетного кодексу, уряд повинен подати проект бюджетної резолюції на наступний рік не пізніше середини квітня, а в цілому документ повинен бути затверджений в першій половині року.
Однак в лютому Кабмін прийняв нову стратегію управління державними фінансами, яка передбачає макроекономічне планування і прогнозування розвитку держави на період 3-5 років.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ