Католицький Великдень

Цього року католики відзначать свято Воскресіння Христового 4 квітня, майже за місяць до православного Великодня, яка цього року святкується 2 травня. Різниця дат пояснюється різними календарями, якими користуються православні християни і католики.

Чому дати католицького та православного Великодня відрізняються?
Між різними течіями християн завжди йшли суперечки про визначення дати Великодня. У 325 році на Вселенському Соборі було вирішено святкувати Великдень у першу неділю після весняного повного місяця, але не раніше весняного дня рівнодення (21 березня). У 16 столітті католицька церква перейшла на новий григоріанський календар, а православна відмовилася від реформи і продовжила жити за юліанським календарем.

Відтоді дату Великодня католики визначають за григоріанським календарем, а православні – за юліанським. Зазвичай різниця дат свята становить від 7 до 13 днів. Іноді свята збігаються, як у 2017 році. Цього року католики зустрінуть Великдень майже на місяць раніше православних, що трапляється дуже рідко.

Традиції святкування Великодня у католиків відрізняються від православних, хоча це свято також вважається головним у році. Відрізняється і підготовка до Великодня, оскільки у католиків Великий піст не такий суворий. У більшу частину посту католикам дозволено їсти м’ясо і молочні продукти. За день до Великодня в католицьких храмах костелах проводять обряд благословення вогню і води, а також запалюють великодню свічку. Великодню свічку несуть додому для захисту житла, а освяченою водою вмиваються і дають її дітям.

Один із символів свята у католиків є Великодній кролик. За католицькими повір’ями, в ніч перед Великоднем він ховає розфарбовані яйця в будинку. Вранці діти повинні відшукати всі його дари. Католики також мають великодні ігри, коли яйця котять по столу або стукають один об одного. На свято заведено робити подарунки рідним і хрещеним.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ