Компенсації жертвам комуністичного режиму

Україна виплатить компенсації жертвам комуністичного режиму. Закон про реабілітацію жертв політичних репресій був прийнятий у 1991 році і деякі правові норми цього закону застаріли.
Верховна Рада прийняла за основу зміни до закон “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні” та деяких інших законів щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій. Проект в першому читанні підтримали 258 народних депутатів.
Законопроектом пропонується встановити, то грошова компенсація за весь період незаконного ув’язнення буде виплачуватися реабілітованим громадянам за кожний місяць позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що встановлена законами України на день виплати цієї компенсації.
Реабілітовані громадяни зможуть без обмеження будь-яким строком подавати заяви про компенсацію та повернення майна.
Підвищення до пенсій реабілітованих осіб та членів їх сімей будуть уніфіковані та встановлюватимуться до всіх пенсій (або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії), так як і всім іншим категоріям українських пільговиків.
Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, закон “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні” був прийнятий ще за часів УРСР – 17 квітня 1991 року. Деякі правові норми цього закону застаріли і не відповідають нинішнім суспільним відносинам. Зокрема, “найбільше зауважень викликає стаття 5 закону, яка прямо суперечить Конституції України, оскільки в ній закріплена така правова норма, що реабілітованим особам виплачується грошова компенсація лише за 75 місяців (6 років 3 місяці) незаконного позбавлення волі”.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...