Мешканців Львівщини вкотре закликають не нехтувати засобами профілактики коронавірусу

Медики області вкотре закликають мешканців Львівщини дотримуватись звичайних заходів обережності. Ці прості рекомендації допоможуть знизити ризики інфікування коронавірусом.

«Хочу зауважити, що ті тенденції, які ми спостерігаємо останнім часом, є достатньо тривожними. Ситуація залишається напруженою. Ще одним антирекордом вчорашнього дня є понад 100 викликів швидкої допомоги до пацієнтів із Covid-19 та підозрою. Раніше така кількість добових випадків швидкої допомоги на підозри становила в середньому 70. Тому хочу вкотре всіх закликати бути пильними, берегти себе та своїх близьких», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Серед основних заходів профілактики є: уникнення місць масового скупчення людей, дотримання дистанції, носіння масок, забезпечення гігієни рук.

Як раніше розповідала головний експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Наталія Іванченко гігієну рук можна забезпечити звичайним ретельним миттям, або ж користуванням антисептиком.

«Потрібно дбати, щоб руки були чистими. Якщо ви не маєте доступу до води з милом, то носіть кишеньковий антисептик. Антисептик, який містить від 60 до 80% спирту, гарантує знищення вірусів, в тому числі і коронавірусу. Усі поверхні, до яких ми доторкаємось впродовж дня, повинні хоча б двічі вдень очищатись за допомогою дезінфекційних засобів. Є рекомендація, якщо наші руки не помиті ми не повинні ними торкатись обличчя. Якщо ви привітались з іншою людиною за руку – це теж підстава скористатись антисептиком», – зазначила епідеміолог.

При погіршенні стану здоров’я, необхідно одразу звернутись до свого сімейного лікаря.

До прикладу, МОЗ пропонує наступний алгоритм дій для людини із симптомами:
– Залишайтеся вдома.
– Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
– Опишіть йому симптоми. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані.
– Виконуйте інструкції свого лікаря.
– У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером 103.

Медики-інфекціоністи застерігають – для того, щоб людина не поширювала вірус серед навколишніх, вона не повинна користуватись громадським транспортом. І, що дуже важливо, щоб особи, які контактували із лабораторно підтвердженою на коронавірус людиною, залишалися вдома та пішли на самоізоляцію на 14 днів.

В будь-який із 14-и днів необхідної самоізоляції у людини можуть з’явитись клінічні ознаки захворювання, зазначають медики. Відтак вона стає активним носієм вірусу. Якщо ж упродовж 14-и днів жодних ознак захворювання немає, тоді людина може повернутись до праці чи навчання без додаткового лабораторного обстеження.

«На сьогодні чітко доведено, що найбільша кількість вірусів, яку виділяє хвора інфікована людина, починаються за 2 дні до появи перших клінічних симптомів і найбільше перший тиждень клінічних ознак захворювань. Людина, яка не має жодних клінічних симптомів, але є інфікована коронавірусом, сьогодні може стати джерелом інфікування для навколишніх. Хвора на коронавірус людина без дотримання засобів індивідуального захисту за день може заразити 2-3 людей коронавірусом. За тиждень ця цифра сягає 15 людей»,- зазначила Наталя Іванченко.

Відтак, щоб уберегти себе і навколишніх, медики закликають не нехтувати засобами профілактики та захисту від інфекції.

«Якщо ми використовуємо банальну маску в якості захисту, то ми на 50 % знижуємо існуючі ризики інфікування. Маска, гігієна рук, і соціальна дистанція на відстані 1-1,5 метра залишаються на сьогодні пріоритетними способами профілактики»,- зазначають медики.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ