Міжнародний день альпінізму

Ландшафт нашої планети несе в собі дивовижне поєднання найрізноманітніших рельєфних «рішень», серед яких майже чверть усієї земної поверхні припадає на гори. Краса і велич усього життя на землі особливо відчувається саме в таких місцях. Перебуваючи на вершині, подолавши нелегкий маршрут на шляху до її досягнення, можна цілком ясно відчути це. Сходження на вершину гори є справжнім випробуванням і може бути під силу далеко не кожній людині.
Із самих незапам’ятних часів, долаючи себе, людина прагнула стати ближче до неба. Саме на вершинах пагорбів і гір вона шукала прямого спілкування зі своїм Творцем і отримувала великі одкровення. Вершина дуже часто приваблювала людину, і може бути тому, щоб показати людині її справжню цінність. Цінність для світу, для життя, без суєти і помилкової гордині.
Сучасний альпінізм – це і вид спорту, і робота, і вид активного відпочинку. Сходження на вершину гори, як і спуск з неї, подолання перешкод і небезпек як і раніше вимагають від людини високої самовіддачі. Ціна помилки, яка може стати не поправною, вельми висока і все ж людина не звикла відступати, як не відступили у свій час Жак Бальма і Мішель-Габріель Паккард, завдяки яким 8-го серпня 1786-го року у 18:23 вперше в світі був досягнутий пік гірської вершини Монблан, висота якого досягає 4810 метрів над рівнем моря. Саме цей День, в середовищі професіоналів і любителів даного виду діяльності та спорту і прийнято вважати Міжнародним днем альпінізму. Причини, що спонукали цих двох сміливих швейцарців на цей подвиг, об’єднали собою як чисто спортивний інтерес і своєрідне захоплення, так і звичайні життєві меркантильні міркування. Розсудіть самі: на зорі становлення альпінізму вершина Монблан являла собою лише віху, щабель, який прагнула подолати людина. До них її вже кілька десятиліть безуспішно намагалися подолати багато і це навіть призвело до того, що одним з потерпілих поразку в цій гонці була призначена значна грошова винагорода для тих, кому вдасться це зробити першими, що стало одним з важливих чинників у мотивації. Так альпінізм переступив чисте захоплення, дав поштовх і базу для більш практичного і навіть комерційного застосування. На даний момент багатьом з нас вже давно відомо про такий напрямок, як промисловий альпінізм, незамінний вид діяльності для сучасних міст і мегаполісів. Примітним і знаковим залишається той факт, що на нашій планеті налічується 14-ть восьмитисячників і вже є люди, які побували на кожній з цих вершин. Висота, технічна складність маршруту, його протяжність і характер далеко не єдині перешкоди в цій нелегкій справі. Перша і найголовніша перешкода по колишньому і завжди знаходитися всередині самої людини, і це може відзначити будь-який альпініст.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ