З тих пір, як придумали цей цікавий пристрій – скейтборд, а це сталося на рубежі 40-х – 50-х років минулого сторіччя, воно привернуло до себе чимало юних і більш зрілих фахівців, які успішно перетворили своє захоплення не просто в розважальне видовище, а в справжній екстремальний і визнаний у всьому світі вид спорту. Не будемо дивуватися тому, як це у них вийшло, лише нагадаємо, що цей не хитрий пристрій було придумано в Сполучених Штатах Америки середовищем каліфорнійських серферів, які в силу сформованих погодних умов не завжди могли займатися серфінгом, на воді буває штиль …
З тих пір багато води витекло, проте скейтбординг залишився, прижився, став розповзатися по інших околицях, увійшов у моду і поширився по всьому світу. Зараз скейтбордингом займаються всі, кому близький дух справжньої спортивної краси та незалежності, свободи і прагнення долати виникаючі труднощі не пасуючи ні на хвилину.
За роки свого розвитку цей новий екстремальний вид спорту зазнав ряд змін, удосконалень і модифікацій. Від простої дошки з прикріпленими колесами, апарат виріс до добре продуманого і ретельно розрахованого скейта з поліуретановими колесами. Є і колекційні моделі. Були придумані і розроблені трюки і стилі. Висунуті вимоги до безпеки та організації спеціальних тренувальних майданчиків. З’явилися клуби і спільноти, професійні організації та міжнародні асоціації.
У 2004-му році, з подачі скейтбордистів Західного узбережжя США, за підтримки Міжнародної Асоціації Скейтборд Компаній в Конгресі Нового Світу з’явився один офіційний документ, який став яскравим свідченням визнання і популярності цього екстремального виду спорту. Цей документ на цілком офіційному рівні оголошує дату 21-е червня датою Міжнародного дня скейтбординга.
Тепер в цей День, з повною упевненістю можна сказати – зі святом Вас, шановні любителі і професіонали флетленда і стріта, фрістайлу та верта, парку та інших власних стилів і напрямків цього видовищного і унікального, красивого і заворожливого виду спорту!
Більше новин на: Яворів Інфо