Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі Україна проти Росії

Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі Україна про Росії, визнавши, що має юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи.
Визнання юрисдикції prima facie є необхідною умовою для затвердження тимчасових заходів проти Росії
“Суд вважає, що принаймні частина аргументів України підпадають під юрисдикцію prima facie суду”, – заявив голова Суду Ронні Абрахам, коментуючи звинувачення України за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Стосовно Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Україна мала виконати низку умов, зокрема, щодо попередніх досудових консультацій з РФ. Суд ООН визнав, що Україна виконала ці вимоги, “виходячи із наданих записів зустрічей (України та РФ)”.
“Видається, що суперечку неможливо було вирішити за допомогою переговорів”, – додав Ронні Абрахам.
“Це дозволяє говорити, що вимоги prima facie були виконані (також щодо другої конвенції)”, – наголосив він.
Зрештою, Суд визнав, що Україна довела можливість накладення тимчасових заходів у суперечці “Україна проти Росії”.
Однак вже після того суд оголосив, що Україна не надала необхідних доказів для затвердження запобіжних заходів за конвенцією про заборону фінансування тероризму і через це відмовився затверджувати запобіжні заходи за цією конвенцією.
Водночас, Cуд погодився з ключовими вимогами України за конвенцією щодо недискримінації та зобов’язав Росію відновити діяльність Меджлісу та припинити дискримінацію меншин.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...