Монетизація пільг на оплату комунальних послуг

З 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Паралельно функціонуватимуть 2 системи надання пільг у грошовій формі:
– готівка
– безготівкова

Пільги не скасовуються. Вони будуть автоматично переведені в безготівкову форму. Готівкова форма – за бажанням пільговиків.

Пільги у БЕЗГОТІВКОВІЙ формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.
В такому разі вам не потрібно укладати додаткових угод, чи писати додаткові заяви, тобто Вам приходитиме квитанція з вже списаними коштами.

Пільги у ГОТІВКОВІЙ формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ “Ощадбанк” та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Також особа може отримати кошти через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Таким чином, кошти надходитимуть НА ОСОБИСТІ РАХУНКИ ПІЛЬГОВИКІВ, ЯКІ ЗМОЖУТЬ ЗНЯТИ ЇХ З ВЛАСНОГО РАХУНКУ У БУДЬ-ЯКИЙ ЧАС. Квитанція в свою чергу буде приходити із зазначенням повної суми оплати, а кошти, котрі передбачені Вам як пільга – надсилатись на Ваш особистий рахунок.

Особи, котрі бажають отримувати кошти в готівковій формі – МАЮТЬ ПОДАТИ ЗАЯВУ В СОЦЗАХИСТ ДО 15 ЖОВТНЯ, І ТАКИМ ГРОМАДЯНАМ СОЦЗАХИСТ БУДЕ НАРАХОВУВАТИ ПІЛЬГУ ГОТІВКОЮ. В СВОЮ ЧЕРГУ ПІЛЬГОВИК КОТРИЙ ОТРИМАВ КОШТИ ПОВИНЕН СПЛАТИТИ ЗА ПОСЛУГИ САМОСТІЙНО, ДЛЯ ВІДСУТНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ.

Кого це стосується?
– учасників бойових дій;
– осіб з інвалідністю внаслідок війни;
– членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;
ветеранів військової служби (ветеранам ОВС, нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, держслужби спецзв’язку та захисту інформації)
– осіб, котрі отримали інвалідність під час проходження військової служби, та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.
(Також монетизація стосується деяких інших категорій пільговиків, котрі не відносяться до учасників АТО/ООС та військової служби)

Чи буде враховуватись сукупний дохід сім`ї таким особам?
Ні, не буде.

Як буде обраховуватись пільга, і які тепер подавати документи щоб скористатись пільгою?
Все як і раніше.
Площа житла, на котру надається пільга і розмір відсотків обраховується як і раніше, згідно Законів України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (крім військовослужбовців), “Про Службу безпеки України”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.
Також, як і раніше будуть враховуватися граничні норми споживання, встановлені постановою КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 року №409

Яких пільг стосується?
Всіх пільг, на котрі в вищезгаданих осіб були і є пільги, а саме:
– житлових послуг – послуг з управління багатоквартирним будинком;
– комунальних послуг – газопостачання,електроенергії, теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
– на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі – об’єднання), а саме:
– витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;
– витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
– витрат на поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
– на оплату витрат на комунальні послуги у будинку, в якому створене об’єднання.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ