МОЗ розповіло, як тепер діабетикам отримувати безкоштовний інсулін

У 2017 році Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Відтак Міністерство охорони здоров’я України отрилюднило інструкцію, як зараз пацієнти мають отримувати інсулін.
Раніше закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за тендерною процедурою регіонами. Однак, цей спосіб показав себе як неефективний, з великою кількістю недоліків:
– формування потреби було неточним;
– номенклатура закупівель могла ставати предметом маніпуляцій;
– ціни закупівлі препаратів інсуліну суттєво різнилися від регіону до регіону;
– траплялися затримки поставок препаратів в результаті оскаржень процедур закупівель або несвоєчасного проведення закупівель;
– відсутній реальний механізм контролю фактичного розподілення препаратів.
Запровадження реєстру дає змогу державі уникнути необґрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень. Що своєю чергою дозволятиме забезпечувати безперебійну поставку високоякісних препаратів інсуліну кожному пацієнту. Більшість областей уже перейшла на користування єдиним реєстром і працює за процедурою реімбурсації.
Хто має право безоплатно отримувати препарати інсуліну?
Безоплатно певний вид і форму випуску препаратів інсуліну можуть отримати категорії хворих на діабет, зазначені у пунктах 1-9 Додатку до Постанови КМУ від 23 березня 2016 року № 239 “Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну”.
Ось цей перелік категорій: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/239-2016-%D0%BF#n21).
Яким категоріям пацієнтів не повністю відшкодовуватиметься вартість препаратів інсуліну?
Дорослим пацієнтам, котрим інсулін людини у флаконах призначений вперше та у котрих немає медичних показань до призначення інсулінів в картриджі або інсулінових аналогів. Якщо вони наполягають на отриманні саме цих видів інсуліну та погоджуються виступити співплатником, їм буде запропоновано доплатити певну частину грошей.
Також не повністю відшкодовуватиметься вартість препаратів інсуліну дорослим пацієнтам, які отримують інсулін у картриджній формі або аналог інсуліну та не досягають цільового значення глікованого гемоглобіну протягом року (компенсації захворювання). Їм буде запропоновано доплатити певну суму грошей, якщо вони погодяться виступити співплатником за отриманий інсулін. Або вони можуть отримати безкоштовно інсулін людини у флаконі.
Як пацієнт може отримати препарати інсуліну?
Щоб отримати препарати інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря за місцем проживання/обліку. Ендокринолог відмічає пацієнта в реєстрі і видає електронний рецепт, за яким пацієнт отримує в аптеці препарати інсуліну. Строк дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту його видачі.
В яких аптеках пацієнти можуть отримати інсулін?
Відпуск препаратів інсуліну здійснюється аптеками, перелік яких визначають структурні підрозділи з питань охорони здоров’я, відповідно до укладених договорів. Перелік аптек можна дізнатися у закладах охорони здоров’я за місцем диспансерного обліку пацієнта або в структурних підрозділах з питань охорони здоров’я.
Що робити, якщо ви не отримуєте інсулін?
У такому випадку вам необхідно звернутися за роз’ясненням до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я відповідної обласної чи міської державної адміністрації, або ж з письмовою заявою до Міністерства охорони здоров’я України, чи залишити заяву за допомогою урядової гарячої лінії 15-45 чи гарячої лінії МОЗ України 0 800 801 333.
Також ви маєте право звернутися в приймальню громадян МОЗ України та записатися на особистий прийом громадян до медичного департаменту. Якщо питання було не вирішене, тоді до заступника Міністра О. Лінчевського (прийом відбувається у другий вівторок місяця).

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...