На Львівщині 2019-й проголосили роком Блаженного Климентія Шептицького

Учора, у вівторок, 18 вересня 23018 року, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за проголошення 2019 року Роком Блаженного Священномученика Климентія Казимира Шептицького. «За» проголосувало 55 депутатів.

Таке рішення депутати прийняли з нагоди відзначення у 2019 році 150-річчя з дня народження Блаженного Священномученика Климентія Казимира Шептицького – видатного українського громадського і церковного діяча, архімандрита монахів Студійського уставу, брата і помічника Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького.

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА до 01.02.2019 має напрацювати та погодити з постійною комісією обласної ради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації план заходів із відзначення Року Блаженного Священномученика Климентія Казимира Шептицького.

Довідка
Рід Шептицьких – це один із найстаріших аристократичних родів Галичини. Відомо, що грамоту на право земельного володіння рід Шептицьких отримав 1284 року від короля Лева Даниловича.
Графи Ян та Софія Шептицькі мали сімох синів: Роман (Митрополит Андрей), Олександр (загинув у Замості), Станіслав (генерал Війська Польського), Казимир (Блаженний архімандрит Климентій), Лев (Леон з дружиною Ядвіґою Шембек були вбиті радянськими солдатами у Прилбичах), Стефан (помер у 2 роки), Юрій (помер у 17 років).
Блаженний Священномученик Климентій Шептицький, (17 листопада 1869 — 1 травня 1951) був архімандритом монахів Студійського уставу та рідним братом митрополита Андрея Шептицького. Також у світському житті він був послом до Галицького сейму та Віденського парламенту, заступником голови Господарського Товариства.
5 червня 1947 року Климентій Шептицький був арештований радянськими спецслужбами у своїй келії під час вечірньої молитви. Він був засуджений на 25 років ув’язнення. Архімандрит Климентій Шептицький помер в ув’язненні 1 травня 1951 року о 21 годині 30 хв. у Владимирському централі. Похований десь під стінами в’язниці.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...