На Львівщині півсотні випускників військових кафедр призвуть до лав Збройних сил України

На службу після навчання. За наказом Міністерства оборони України з нового року мобілізовуватимуть офіцерів запасу. Випускники військових кафедр вишів, які досі не проходили військової служби, можуть поповнити лави Збройних сил.
Закінчив військову кафедру, отримав звання молодшого лейтенанта – час віддавати борг державі. Так вважають у міноборони. Так званих «піджаків», які не проходили військової служби, але мають офіцерське звання, призиватимуть на 18 місяців. Все через те, що в армії бракує офіцерів.
Підлягають мобілізації офіцери запасу, віком до 43 років, які закінчили військову кафедру, мають вищу освіту (ступінь не нижче бакалавра). Призивати будуть як жінок, так і чоловіків.
«У нас такий перекіс вийшов у мобілізаційному плані – в нас є багато офіцерів, але в той же час, безліч вакантних посад ланки взвод рота, офіцери запасу будуть проходити службу як звичайні офіцери, отримуватимуть забезпечення відповідно зі своєю посадою», – розповів керівник Західного регіонального медіа-центру Олександр Поронюк. Щоправда, збирати рюкзаки офіцерам запасу поки що зарано. На всю Україну таких щасливців буде до 5 тис. Відтак Львівщина делегує до армії не більше півсотні.
«На даний момент лише усно було озвучено, що ми їх будем призивати. На сьогоднішній день проводиться вивчення офіцерів запасу до 43 років, які пройшли військову кафедру, а з 43 до 53 – будуть призиватися у небойові частини», – повідомив головний комісар Львівської області Олександр Тіщенко.
До війни військова кафедра при Національній академії сухопутних військ ім. Сагайдачного ледь жевріла. Сьогодні ж майбутніх офіцерів тут навчають на новеньких тренажерах та в облаштованих класах. Навчання у студентів один раз на тиждень. Дівчата та хлопці на рівних умовах.
«У мене військовослужбовцем був тато, зараз працює у військовій частині мама. У мене така можливість продовжити сімейну традицію, але я хочу себе реалізувати не тільки в сім’ї, але й в службі», – розповіла студентка університету безпеки життєдіяльності Наталя Овсяк, яка навчається на військовій кафедрі.
Національний університет ім. Франка щороку делегує на військову кафедру до 200 своїх студентів. Попит на військову справу не зменшився, а навіть навпаки.
«Цього року теж Національна академія у січні прислала нам інформацію про те, що оголошує набір на навчання і студенти по факультетах зголошуються. Особливу активність виявляють дівчата – хочуть стати лейтенантами запасу», – каже керівник студентського відділу ЛНУ ім.Франка Роман Яцикович.
Не відчувають браку охочих і в академії сухопутних військ. На кафедрі – 23 військові спеціальності. Артилеристами, до прикладу, здебільшого стають математики.
«Кожного року ми приймаємо на навчання після певного відбору до тисячі студентів з 26 ВУЗів міста Львова, крім медичного університету і католицького», – повідомив завідувач кафедри військової підготовки академії сухопутних військ Анатолій Томашов.
«У нас розділено на дві групи – це політехніка і ЛНУ, зараз 2 взводи знаходяться, але ми так перемішані є і фізмат, є захист інформації, компютерна інженерія і програмна інженерія. В основному ми айтішники», – каже студент “Львівської політехніки” та військової кафедри Андрій Савинець.
4 семестри навчання і студент, паралельно із цивільною спеціальністю, отримує звання молодшого лейтенанта. Ймовірність потрапити на справжню службу молодих людей поки що бентетежить мало.
«Це, ніби, трохи хвилює, але загалом не лякає це питання, бо всі мали би бути готові до того, що нас можуть прикликати в будь-який момент», – розповів студент військової кафедри Юрій Марко.
Чи відправлятимуть призваних офіцерів запасу на фронт, залежатиме від їхньої згоди та пройденої підготовки. По закінченні служби у лейтенантів є вибір – повернутись до цивільного життя або підписати контракт.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...