Нацрада оштрафувала СТБ на 1,65 млн. грн

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення застосувала санкцію до телеканалу “СТБ” (ПрАТ «Міжнародний медіа центр – СТБ») штраф у розмірі 10% від суми ліцензійного збору, що становить 1 654 688,00 грн. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський.
Моніторингами Національної ради зафіксовано, що окремі анонси передач та епізоди передач “МастерШеф”, “Хата на тата”, “Битва екстрасенсів”, “Один за всіх”, що містять сцени жорстокості, насильства, непристойні слова та жести тощо, і транслювалися в час доступний для дітей.
В цілому, ці передачі могли переглядати в різний час від 17,8 тис. до 819 тис. підлітків.
Всі епізоди, на думку експертів Асоціації психологів України, Жіночого консорціуму України, Незалежної медійної ради та Громадської ради при НацРаді, формують звикання дітей до проявів жорстокості, насильства, брутальних висловів, що може призвести до тяжких психічних наслідків.
Таким чином, зафіксовано порушення частини 2 статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”: не допускається використання телерадіооргнанізацій для: трансляції програм або їх відеосюжетів, які можуть завдити шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків, якщо вони мають змогу їх дивитися.
Минулого року за аналогічні порушення СТБ отримав від Нацональної ради санкцію “попередження”.
Зафіксувавши нові порушення, констатуємо, що телекомпанія не виконала рішення регулятора. Таким чином, згідно із законом, Національна рада застосувала санкцію “штраф”.
За результатами планової перевірки та позапланової перевірки “СТБ” щодо резонансної передачі “Битва екстрансенсів” ухвалені рішення “взяти до відома”.
Останнє рішення ухвалено через декілька чинників:
1) на формі з камуфляжним забарвленням відсутні військові знаки розрізнення, за допомогою яких цих учасників можна було би ідентифікувати як співробітників органів чи військовослужбовців держави-агресора або будь-якої іншої країни.
2) Сюжет передачі безпосередньо або опосередковано не пов’язаний з діяльністю органів держави-агресора, радянських органів безпеки.
3) У сюжеті передачі ні безпосередньо, ні опосередковано не заперечується та не ставиться під сумнів територіальна цілісність України, не виправдовується та не подається в позитивному світлі окупація території України, акти агресії з боку інших держав, розв’язування війни, не пропагується винятковість, зверхність або неповноцінність осіб за ознаками їх релігійних переконань, належності до певної нації або раси, статі, майнового стану, соціального походження.
Також взято до уваги, що керівництво телеканалу “СТБ” визнало та принесло публічні вибачення за помилку, й звільнило співробітників, відповідальних за створення цього інциденту.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...