Небезпека дифтерії

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Факторами передачі також можуть бути предмети побуту.

Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників. Коли вона потрапляє у дихальну систему, виробляє токсин, що блокує синтез білка в клітинах. В результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.

Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:
– біль у горлі,
– підвищена температура, лихоманка,
– набряк слизової оболонки ротоглотки,
– наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,
– набряк шиї,
– збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Ускладнення від дифтерії можуть включати:
– блокування дихальних шляхів,
– інфекційно-токсичний шок,
– пошкодження серцевого м’яза (міокардит),
– ураження нервової системи,
– нефрозонефрит,
– легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Профілактика:
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).
Щеплення проводяться у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). А також існує мережа приватних кабінетів щеплень, де можна отримати щеплення за власні кошти.
У Львівській області достатньо вакцини (АКДП, АДП, АДП-м), щоб забезпечити надійний захист проти дифтерії і дітям, і дорослим.

Щеплення можна провести в поліклініці чи амбулаторії за місцем проживання або відповідно до укладених декларацій після консультації з педіатром чи сімейним лікарем.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ