Нова концепція викладання історії у школі

Історія України становитиме 70% інтегрованого курсу історії для школярів 10-11 класів — спільна позиція Міносвіти та Українського інституту національної пам’яті.
Шкільні навчальні предмети “Історія України” та “Всесвітня історія” для старшокласників реформують: їх об’єднають в один — “Історія: Україна і світ”. Новий курс передбачає 3,5 академічні години на тиждень або 8 годин на тиждень (профільний рівень навчання).
Ще в кінці минулого року почалася дискусія щодо змісту інтегрованого курсу історії для непрофільних 10 та 11 класів. Дехто висловлював побоювання, що в об’єднаному курсі світової та української історії друга просто розчиниться. Розуміючи важливість викладання історії України, Український інститут національної пам’яті активно включився в розробку нової концепції, яка вилилася у викладання саме української історії в світовому контексті.
Днями міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович презентували концепцію базового навчального предмета “Історія: Україна і світ”. Згідно з концепцією, компонент історії України повинен бути не менше, ніж 70% від загального обсягу матеріалу.
“Україна перебувала в епіцентрі багатьох переломних для світової історії подій: Перша та Друга світові війни, Голодомор та Голокост, становлення та розвал комуністичного тоталітарного режиму. Тому інтегроване представлення допоможе нашим школярам краще зрозуміти історію України та світу”, — говорить Володимир В’ятрович.
Нова Концепція викладання історії має на меті розвивати у школярів інтерес до знань про минуле українців на тлі світової історії. Інтегрований предмет сприятиме виробленню стійкості школярів до маніпуляцій навколо історії завдяки розвитку критичного та творчого мислення, комплексного та контекстного подання інформації.
Обговорення Концепції під час всеукраїнського семінару «Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди» модерував декан історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка, член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Іван Патриляк.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...