Нові правила для ”євроавто”

Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією в Україні.

За відповідний законопроект №8487 “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування транспортних засобів” у четвер, 8 листопада, у другому читанні проголосували 250 народних депутатів (щоб подивитися результати поіменного голосування доскрольте до кінця сторінки). Про це пише Обозреватель.

Зокрема, документом запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового авто з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю, а для нової машини з дизельним двигуном об’ємом 1000 куб. см — 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Перший коефіцієнт визначається діленням об’єму двигуна відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см. Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку. При цьому для нових транспортних засобів коефіцієнт дорівнюватиме одиниці.

Під час обговорення поправок в Раді було зазначено, що зниження акцизів не зачепить тільки автомобілі на європейській реєстрації, які вже ввезені в Україну. Нові правила розмитнення будуть поширюватися на всі автомобілі, які будуть ввезені в нашу країну після набуття законом чинності.Крім того, документ скасує оподаткування кузовів для легкових транспортних засобів. Також будуть відмінені тимчасово встановлені особливості оподаткування легкових авто, вироблених після 1 січня 2010 року.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:
обсяг двигуна 2000 см3, рік випуску авто 2011 року (повних 6 років)
50 (євро) х 2 (2000 см3 / 1000) х 6 (років) = 600 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:
об’єм двигуна 1 600 см3, рік випуску авто: 2009 (повних років 8)
75 (євро) х 1,6 (1600 см3 / 1000) х 8 (років) = 960 євро.

При цьому комітет з питань податкової політики запропонував у два рази зменшити податок для автомобілів, які будуть розмитнені в Україні протягом двох місяців після прийняття законів про єврономери.

Таким чином, у кожного автолюбителя буде 180 днів після вступу в силу закону, щоб оформити своє авто. Якщо це зробити в перші 90 днів — ставка буде 0,5. Протягом наступних трьох місяців діє стара ставка, але без штрафних санкцій.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...