Опубліковано закон про реінтеграцію Донбасу

Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях» сьогодні опубліковано у парламентському виданні «Голос України».
Президент України підписав його 20 лютого. Закон був прийнятий Верховною Радою 18 січня 2018 року. Ним визначається, що тимчасова окупація РФ територій України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для РФ ніяких територіальних прав, пише «Обозреватель».
Тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях визнаються частини території України, в межах яких збройні формування і окупаційна адміністрація РФ встановили і здійснюють загальний контроль: сухопутної території і її внутрішніх вод в межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, внутрішніх морських вод, прилеглих до цієї території, надр під територіями і повітряного простору над цими територіями.
Також документ відсилає до закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України», в якому визначено дату початку окупації Криму.
Межі та перелік районів, населених пунктів тимчасово окупованих територій на Донбасі буде визначати президент України за поданням Міністерства оборони України, яке повинно бути підготовлено на підставі пропозицій Генштабу ЗСУ.
У межах тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення.
При цьому факт остаточного виведення і відсутності збройних формувань РФ на Донбасі будуть встановлювати міністр оборони України і міністр внутрішніх справ України шляхом внесення спільного подання президенту України, який на цій підставі буде приймати відповідне рішення.
У той же час, відповідно до закону, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об’єднаних сил, який призначається президентом України за поданням начальника Генштабу.
Командувач Об’єднаних сил буде реалізовувати свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.
Закон вступає в силу на наступний день після його публікації.
18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.
Після голосуваня в українському парламенті, голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок у коментарі зазначив, що цим законом про реінтеграцію Донбасу Рада визнала вимоги агресора і капітулювала по Криму.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...