Осінні канікули на Львівщині варто почати з 19 жовтня – обласний штаб

Сьогодні відбулось чергове засідання Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня, яка виникла внаслідок розповсюдження територією Львівщини гострої респіраторної хвороби COVID – 19.

Засідання очолив керівник робіт із ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, інформує пресслужба ЛОДА.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ореста Чемериса, епідситуація в області погіршилась:

«Ситуація на сьогодні є найгіршою від початку епідемії. Останніми днями ми відзначаємо негативні тенденції за кількістю первинних захворювань та пацієнтів, які потребують стаціонарної допомоги. За минулу добу підтверджено 341 випадок захворювання, усього проведено тисячу ПЛР-досліджень. Ми щодня фіксуємо більше позитивних результатів із тієї ж кількості проведених тестувань. Щодня госпіталізуємо близько 130 хворих, кількість викликів «швидкої допомоги» до пацієнтів з підозрами збільшилась із 30-40 на добу до 60-70».

Водночас він відзначив, що черг на тестування немає, всі проби, які поступають на дослідження, обробляють оперативно.

Директор Львівського обласного лабораторного Центру МОЗ України Роман Павлів підтвердив, що кількість підтверджених тестами випадків захворювання зростає, тому дотримання карантинних обмежень є обов’язковим для всіх.

Під час засідання штабу обговорили дотримання карантинних норм під час місцевих виборів 25 жовтня. Також порушили питання організації освітнього процесу. Зокрема, штаб рекомендуватиме провести осінні канікули з 19 жовтня.

«Ми рекомендуємо провести осінні канікули у області з 19 жовтня до 30 жовтня включно, з можливим переходом на змішану форму навчання, внісши для цього необхідні зміни до структури навчального року. На нашу думку, доцільніше починати канікули з понеділка, а не з четверга, як рекомендує нам МОН. Рішення з цього питання прийматиме обласна комісія ТЕБ та НС, тому ми скеруємо відповідне звернення», – зазначив Іван Собко.

Закладам профтехосвіти та вищої освіти штаб рекомендуватиме, за прийняття відповідного рішення комісією ТЕБ та НС, з 19 жовтня і до покращення епідситуації перейти на дистанційну форму навчання.

Такі додаткові заходи необхідні, щоб мінімізувати безпосередні фізичні контакти між учасниками освітнього процесу в умовах стрімкого підвищення рівня захворюваності на COVID-19.

За словами Івана Собка, заклади дошкільної освіти продовжують працювати у звичному режимі. Вони повинні організувати роботу із неухильним дотриманням правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ