Осіннє здорожчання цін на бензин

Зростання цін на бензин в Україні у вересні – найбільш різке від початку 2017 року.
На кінець грудня минулого, 2016 року, вартість найпопулярнішої марки бензину – А-95 – становила 23,64 гривні за літр. Нині українцям доводиться віддавати в середньому 26,37 гривні за літр цього ж палива. Це означає, що за рік ціни на А-95 в Україні виросли на 8,56%.
Ціни на бензин у вересні почали зростати з 10-го числа. До цього вартість бензину на АЗС практично не змінювалася з кінця червня і балансувала між 24,6 і 24,7 гривні за літр.
Піковий момент зростання припав на 24-27 вересня, коли ціни на АЗС, усього за 3 дні, підскочили майже на гривню: з 25,28 до 26,12 гривні за літр.
На початку жовтня зростання цін сповільнилося, а потім і зовсім загальмувалось. Починаючи з 3 жовтня, ціни на стелах АЗС тримаються на позначці в 26,37 гривні за літр, яка є найвищою за рік.
Цінам на бензин залишилося вирости зовсім небагато, щоб досягти історичного рекорду – 26,81 гривні за літр, який українці спостерігали на АЗС в лютому 2015 року. Тоді «лихоманило» курс долара, що сильно відобразилось на цінах за паливо. Адже 80% нафтопродуктів в Україні становить імпорт, ціна на них безпосередньо залежить від курсу долара в країні.
Ситуація з ростом цін на бензин зацікавила антимонопольний комітет України (АМКУ). На думку його лави Юрія Терентьєва, стрибок також пов’язаний із зупинкою на капітальний ремонт одного з найбільших нафтопереробних заводів Білорусі, паливо з якого імпортується в Україну.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ