Перевізники несуть відповідальність за відмову у перевезенні учасників бойових дій

Дуже часто трапляються випадки, коли перевізник відмовляє у пільговому перевезені учасників бойових дій пояснюючи це тим, що припинив перевезення пільгових категорій у зв’язку з відсутністю компенсацій чи не підписанням з ним договору про пільгові перевезення.
Проте такі дії є неправомірними та будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною.
Про це повідомляє Юридична служба Збройних Сил України.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в ухвалі від 23.11.2016 по справі № 752/16965/15-ц зазначив: “автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом”.
Відповідно до ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті, затвердженої наказом Міністерства інфраструктури України від 24.04.2013 № 254, встановлено порядок оформлення матеріалів та розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства про автомобільний транспорт, уповноваженими на те посадовими особами Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів.
Ви можете звернутись за захистом свого права з заявою або скаргою до працівників поліції, або до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті для відновлення порушеного права. Також варто запам’ятати: маршрут, номер маршруту, державний номер автобусу, інформацію про перевізника.
27067391_944396235723535_323189471326855296_n

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...