Підприємства, які планують отримати дозвіл на викиди в повітря забруднювальних речовин, мають інформувати про це громадськість

Упродовж трьох робочих днів після публікації в місцевих друкованих ЗМІ суб’єкт господарювання зобов’язаний надати повідомлення до департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА.

Якщо ваша організація чи підприємство планує отримати дозвіл на викиди, важливо пам’ятати, що ви маєте обов’язок інформувати про свої наміри громадськість. Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості – це не тільки вимога закону, але й прояв відповідальності перед суспільством та довкіллям.

Отже, суб’єкти господарювання, які планують отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря повинні інформувати громадськість про свої наміри, зокрема, за допомогою публікацій в місцевих друкованих ЗМІ.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302, повідомлення про намір повинно містити інформацію:

повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання;
ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ;
місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання;
місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика;
мету отримання дозволу на викиди;
відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності;
опис промислового об’єкта (опис виробництв та устаткування);
відомості щодо видів та обсягів викидів (перелік забруднюючих речовин та їх викид в т/рік);
заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва;
перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин.
дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів;
відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству.
Протягом трьох робочих днів після публікації в місцевих друкованих ЗМІ суб’єкт господарювання зобов’язаний надати повідомлення до департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, до органів місцевого самоврядування, на території яких розташовано об’єкт, стаціонарне джерело та до Міндовкілля для подальшого його публічного розміщення.

Разом з тим суб’єкт господарювання зобов’язаний подати до департаменту інформацію в електронній формі про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості, яка є частиною документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

«Інформування громадськості – це не просто формальність, а ключовий етап у забезпеченні прозорості та відкритості процесу в отриманні повної та достовірної інформації про екологічні аспекти діяльності підприємств в області. Адже залучення громадськості до процесу отримання дозволів на викиди забруднювальних речовин є важливим кроком у забезпеченні екологічної безпеки та здоров’я нашого населення», – зазначає т. в. о директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ