Польща відкриває свої кордони з країнами ЄС

У ніч з п’ятниці на суботу, тобто вже з 12 на 13 червня, Польща скасує контроль на внутрішніх кордонах з країнами Європейського Союзу. Про це повідомляє кореспондентка RMF FM у Брюсселі Katarzyna Szymańska-Borginon, пише nashapolsha. Однак стосуватиметься це лише мешканців шенгенської зони.

Йдеться про кордони з Німеччиною, Литвою, Чехією і Словаччиною. З того моменту для подорожніх з тих країн не буде обов’язковий двотижневий карантин. Відомо вже, що Польща скасовує обмеження для усіх громадян шенгенської зони, а не тільки суміжних країн, тобто й, наприклад, для італійців. Це також означає, що і поляки від суботи 13 червня зможуть поїхати в країни ЄС котрі відкриють для них свої кордони. Водночас Європейська комісія рекомендуватиме державам-членам ЄС почати відкривати свої зовнішні кордони для мандрівників з-за меж блоку з 1 липня. Про це заявив у середу глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на AFP.

Рішення про послаблення обмежень, введених для уповільнення поширення коронавірусу, залишається за національними столицями, але Боррель сказав, що Брюссель цього тижня запропонує “поступове і часткове скасування” заборон. Держави-члени ЄС почали послаблювати тимчасові обмеження на перетин кордонів всередині блоку, але висловилися за продовження обмежень на в’їзд громадян третіх країн після 15 червня. У минулі вихідні міністри внутрішніх справ 27 держав-членів домовилися координувати поступове відновлення прийому туристів з-за меж Шенгенської зони, Британії та ЄС. Але єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон заявила минулого тижня, що не всі країни погодилися з критеріями для повторного відкриття кордонів, причому деякі з них поспішають більше, ніж інші. Наприклад, Греція, чия економіка сильно залежить від туризму, вже оголосила, що з 15 червня знову відкриється для низки країн, в тому числі нечленів ЄС, таких як Австралія, Китай і Південна Корея.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ