Породіллі з 1 вересня не отримають обіцяних бейбі-боксів

Станом на середу, 29 серпня 2018 року, Львівщина не отримала жодного пакета малюка, який уряд обіцяв з 1 вересня вручати кожній родині, в якої народиться дитя. На область замовили майже 9 тис. бейбі-боксів. Коли вони надійдуть, наразі достеменно невідомо.

Уряд анонсував, що з 1 вересня кожній родині, в якої народилося дитя, у пологовому відділенні вручатимуть «Пакет малюка» або бейбі-бокс, в якому будуть найнеобхідніші речі для немовляти. Вартість такого пакета – майже 5 тис. грн.

До 1 вересня залишилося всього два дні, але Львівщина станом на середу, 29 серпня, не отримала жодного пакета малюка і коли вони надійдуть наразі невідомо.

«За прогнозами департаменту охорони здоров’я ЛОДА на Львівщині до кінця січня 2019 року мало б народитися 8 900 немовлят. Саме стільки бейбі-боксів ми і замовили. Наразі їх нема. Коли вони надійдуть? Це вже залежить від Києва», – сказав ZAXID.NET заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА Віктор Степанюк.

Львівщина отримає готові бейбі-бокси чи на область перерахують гроші і вже на місці будуть формувати пакет малюка, також достеменно невідомо. Хоча працівники соцзахисту кажуть, що найвірогідніше привезуть готові.

Поставки бейбі-боксів, за словами Віктора Степанюка, мають бути щомісяця. Працівники соцзахисту спільно з департаментом охорони здоров’я ЛОДА визначили складське приміщення, де вони будуть зберігатися (при відповідній вологості, температурі тощо) і вже звідси ці подарункові пакети будуть розвозити у пологові відділення.

Хто це буде робити – соціальні працівники чи працівники поголових відділень – це питання ще не узгодили.

«Відпрацювати схему доставки бейбі-боксів у пологові відділення не складе жодних труднощів. Спільно з департаментом охорони здоров’я ми це зробимо буквально за 30 хвилин. Головне зараз їх отримати і розпочати процес видачі», – каже Віктор Степанюк.

За словами чиновника, якщо станеться так, що бейбі-бокси не встигнуть надійти до 1 вересня, і Львівщина отримає їх 5 чи 10 вересня, усі сім’ї, в яких з 1 вересня 2018 року народилися діти, обов’язково отримають пакети малюка.

У бейбі-боксі, як запевняли урядовці, має бути 25 необхідних речей для новонароджених.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...