Прощена неділя

Це останній день перед початком Великого посту. У 2018 році припадає на 18 лютого. І саме цей день особливо важливий для християн, адже називається він Прощена неділя. У цей день прийнято просити вибачення у рідних і близьких, друзів і знайомих.
Але мало зателефонувати, або написати у соцмережах: «Пробач мене!», щоб отримати прощення, треба знати, що саме і як треба робити в цей день.
У християнстві існує поняття, що «без покаяння немає очищення, а без очищення немає прощення». Тому дуже важливо правильно попросити прощення, щоб з чистою дyшею приступити до випробувань Великого посту.
Для того, щоб попросити вибачення, досить сказати: «Пробач мене», а у відповідь почути: «Бог простить – і я прощаю!». Тобто перераховувати всі гріхи не треба. Але каятися в них вкрай важливо.
Наші предки знали, що ні в якому разі не можна відмовляти в прощенні людині. Це було великим гріхом.
При цьому просити вибачення треба щиро, щиросердно. Та й прощати також треба від щирого серця, без умов і обмежень.
Крім того, що в цей день бажано піти в храм на службу всією сім’єю, треба обов’язково приїхати в гості до батьків, щоб попросити прощення і у них.
У наших предків також існувала й інша традиція: в останній день Масляної йти на клaдoвище з млинцями, щоб просити вибачення у пoмepлих родичів
Також 18 лютого треба обов’язково накрити святковий стіл, приготувавши млинці. Вважається, що їсти млинці в цей день треба як мінімум 7 разів – за кількістю днів Масляного тижня.
Молоко, сир, сметана, вершки і риба, ікра на столі повинні бути в достатку. Це вірна ознака того, що весь рік буде багатим і успішним для цього будинку.
А ввечері після того, як попросили вибачення у всіх рідних і близьких, потрібно подумати про те, як провести дні Великого посту. Адже це не тільки обмеження в їжі, але і зменшення кількості розваг, а також час, коли можна задуматись про душу.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...