Рада схвалила криміналізацію контрабанди лісу-кругляка

Верховна Рада підтримала законопроект №5495 «Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів» з поправками Президента України. Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на «Інтерфакс-Україна».

Президент Петро Порошенко у липні наклав вето на цей законопроект, а потім подав свої пропозиції, з якими документ і підтримали 246 народних депутатів.

Закон встановлює жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка й обмежує внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м у рік. Документ також містить пункт про заборону експорту паливної деревини.

Водночас, на думку голови профільного комітету Ради Віктора Галасюка, парламент повинен повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозять ліс-кругляк.

Заборона на експорт лісу не узгоджується із зобов’язаннями України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом.

Згідно зі статтею 35 цієї угоди жодна сторона не повинна запроваджувати або зберігати чинними будь-які заборони чи обмеження або заходи еквівалентної дії щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони або експорту чи продажу для експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої сторони, за винятком випадків, передбачених в цій угоді.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...