Рейтинг електоральних вподобань українців

Соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила дані з оцінки соціально-економічної ситуації, ставлення українців до перевиборів, рейтинги партій, президентські рейтинги, прогнози стосовно “другого туру” виборів президента та протестні настрої серед українців.
За даними дослідження, з тезою, що Україна сьогодні перебуває у стані хаосу погоджуються 85% опитаних (10% не погоджуються, 4% – не визначилися), у стані розвалу – 75% погоджуються (17% не погоджуються, 7% – не визначилися), у стані змін – 44% погоджуються (50% не погоджуються, 7% – не визначилися), у стані розвитку – 21% погоджуються (71% не погоджуються, 8% – не визначилися), консолідації – 17% погоджуються (58% не погоджуються, чверть – не визначилися).
Половина опитаних (52%) підтримують ідею розпуску парламенту і призначення нових виборів Верховної Ради та позачергових президентських виборів, майже 40% не підтримують цю ідею, кожен десятий не визначився із відповіддю.
У разі проведення парламентських виборів найближчим часом 13,2% з тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та визначився з вибором партії, готові віддати свої голоси за Батьківщину. За БПП Солідарність готові проголосувати 11,3%, Опозиційний блок – 10,4%, Радикальну партію – 8,9%, партію «За життя» – 8,2%. Громадянську позицію готові підтримати 7,6% опитаних, Самопоміч – 7,1%, Свободу – 6,4%. Партію УКРОП, Аграрну партію, Народний Контроль – по 2,3%, Рух нових сил – 2,2%. Рейтинг інших політичних сил менше 2%.
Якщо партія, яку підтримують зараз, не буде брати участі у виборах, 5,5% серед тих, хто має намір голосувати, обрали б Батьківщину, 3,8% – Самопоміч, Радикальну партію і Свободу по 3,7%, Громадянську позицію – 3,5%, партію «За життя» – 3,3%, Опозиційний блок та БПП Солідарність по 3,1%, Відродження – 2,1%. Не голосуватимуть у такому випадку 7,6% опитаних, 45% – не визначилися.
28,6% з тих, хто має намір голосувати, за жодних обставин не проголосували б за БПП Солідарність, 15,5% – Опозиційний блок, 7,3% – Радикальну партію, 6,5% – Батьківщину, 4% – Народний фронт, 3,8% – Свободу, 3,1% – Нову державу (П.Симоненко).
Якби вибори Президента України відбулися б наступної неділі, то за Юлію Тимошенко готові проголосувати 15,2% з тих, хто має намір взяти участь у виборах та визначився з вподобаннями. За П.Порошенка проголосували б 11,6%, за О.Ляшка і Ю.Бойка – по 8,5%, В.Рабіновича – 7,8%, А.Гриценка – 7,2%, А.Садового – 6,6%, О.Тягнибока – 3,9%, С.Вакарчука – 3,8%, Д.Яроша – 2,5%, В.Гройсмана – 2,4%. Рейтинг інших кандидатів менше 2%.
Моделювання другого туру виборів Президента України дало наступні результати: у парі П.Порошенко та Ю.Тимошенко 24% підтримують діючого Главу держави, 32% – лідера ВО «Батьківщина», 30% – не братимуть участь за таких умов, 14% – не визначилися.
За ситуації виходу у другий тур П.Порошенка та О.Ляшка, 27% підтримали б чинного Президента, 23% – лідера Радикальної партії. При цьому 17% не визначилися у своєму виборі, а третина висловили небажання брати участь у виборах.
За умови виходу в другий тур П. Порошенка та Ю. Бойка за Главу держави віддали б свої голоси 28% опитаних, за лідера Опозиційного блоку – 26%. 17% не визначилися із своїм вибором, 29% не виявили бажання голосувати в такому випадку.
У парі Ю. Тимошенко та А. Садовий лідера Батьківщини підтримали б 31%, лідера Самопомочі – 23%. Третина не прийшли б на вибори, 14% – не визначилися.
У випадку виходу у другий тур Ю. Тимошенко та О. Ляшка 33% проголосували б за лідера Батьківщини, 21% – за лідера Радикальної партії. Третина не прийшли б на вибори, 13% – не визначилися.
У парі Ю. Тимошенко – Ю. Бойко 36% опитаних віддали б свої голоси за Ю. Тимошенко, за Ю. Бойка – 28%. 22% не брали б участі у голосуванні, 14% не визначилися.
В ситуації виходу у другий тур А. Садового та П. Порошенка, 23% підтримали б чинного Президента, 26% – лідера Самопомочі. При цьому 18% не визначилися у своєму виборі, а третина висловили небажання брати участь у виборах.
У парі В. Рабінович – П. Порошенко 28% опитаних віддали б свої голоси за чинного Президента, за В.Рабіновича – 24%. Третина не брали б участі у голосуванні, 16% не визначилися.
У випадку виходу у другий тур В. Рабіновича і Ю. Тимошенко 33% проголосували б за лідера Батьківщини, 23% – за лідера партії «За життя», 30% не прийшли б на вибори, 14% – не визначилися.
13% опитаних вважають Ю. Тимошенко політиком, який здатний вивести країну з економічної кризи, 9% вважають таким В. Рабіновича, 8% – О. Ляшка, 7% – П. Порошенка, А .Гриценка і Ю. Бойка – по 5%, А. Садового – 4%, О. Тягнибока – 2%. Третина вважає, що жоден з них не здатен вивести країну з кризи, 14% – не визначилися.
Здатними зупинити війну на Донбасі вважають П. Порошенка і Ю. Тимошенко по 8% опитаних, 7% – В. Рабіновича, А. Гриценка і О. Ляшка – по 6%, Ю. Бойка – 5%, А. Садового і О. Тягнибока – по 2%, жодного з політиків – 8%, 19% – не визначилися.
Кожен десятий опитаний вважає Ю. Тимошенко політиком, здатним об’єднати країну, 8% – П. Порошенка, В. Рабіновича і О. Ляшка – по 7%, А. Гриценка – 5%, Ю. Бойка – 4%, А. Садового – 3%, О. Тягнибока – 2%. Третина вважає, що жоден з них не здатен об’єднати країну, 19% – не визначилися.
70% вважають, що ситуація, яка склалася зараз в Україні може привести до масових загальнонаціональних протестів (таких як у 2004 чи 2013 році), 21% так не вважають, кожен десятий – не визначилися із відповіддю.
47% особисто не підтримують негайну організацію загальнонаціональних протестів, 41% – підтримують, 12% – не визначилися.
Майже 40% особисто взяли б участь у таких протестах, якщо б вони розпочалися найближчим часом, половина опитаних – не брали б участі, кожен десятий – не визначився. Найбільше готові брати участь в акціях протесту мешканці Заходу, а також виборці Самопомочі, Радикальної партії та партії «За життя».
Якби сьогодні проводився референдум щодо зняття заборони продажу земель с.г. призначення, то майже 75% проголосували б проти продажу земель с.г. призначення, 20% – за продаж, 7% – не голосували б або не визначилися з відповіддю.
У випадку, якщо в Україні буде дозволений продаж земель сільськогосподарського призначення, 40% можуть вийти на акції протесту, половина опитаних – не вийдуть, кожен десятий – не визначився.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...