Різдво Пресвятої Богородиці

8 вересня православні віруючі відзначають Різдво Пресвятої Богородиці.

Батьки Діви Марії були благочестивими людьми, але дітей мати не могли. Дуже страждали від цього, так як в ті часи вважалося, що бездітні сім’ї прокляті. Вони були обмежені в правах і навіть не могли приносити жертви в храмі.

Іоаким – батько Діви Марії – після довгих страждань відправився в пустелю і довго молився Богу про дитину. До нього з’явився Ангел і сказав, що прохання його буде виконано – у них з престарілою дружиною народиться дочка. Іоаким передав цю новину дружині, пара зраділа і пообіцяла, що дитина їх буде служити Господу.

Назвали малятко Марією – єврейським ім’ям, яке означає “пані”. У віці трьох років принесли її в храм, де вона і виховувалася до свого повноліття.

8 вересня – день, який ознаменувався появою на світ майбутньої Святої, матері Ісуса Христа. Саме з цього дня починається цикл релігійних свят, так як в православ’ї початок року вважається не з 1 січня, а 1 з вересня. Вперше відзначати свято почали в V столітті. У X столітті з’явилися ікони, присвячені Пресвятій Богородиці.

Християнська церква стверджує, Пречиста – несуворе свято, тому поститися не обов’язково – можна дозволити собі улюблені частування. Проте, від прибирання в будинку краще відмовитися. Також не рекомендується шити, в’язати і готувати.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ