Розпочався Світовий тиждень антибіотикорезистентності

Розпочався Світовий тиждень антибіотикорезистентності, покликаний підвищити рівень знань кожного про проблему стійкості антибіотиків. Надмірне та невиправдане використання антибіотиків створює серйозні ризики для нашого здоров‘я та життя.

Епоха антибіотиків розпочалася з відкриттям пеніциліну Олександром Флемінгом в 1928 році. З того часу антибіотики змінили медицину та підходи до лікування серйозних хвороб, водночас — врятували мільйони людей.

Вперше для лікування серйозних інфекцій антибіотики застосували у 1940-х роках. До прикладу, пеніцилін був ефективним у боротьбі з бактеріальними інфекціями серед солдатів під час Другої світової війни (https://goo.gl/NBK2qD). Однак вже незабаром cтійкість бактерій до пеніциліну почала зростати, а люди, які його приймали, перестали отримувати позитивний ефект від лікування.

Епідеміологічні дослідження продемонстрували прямий зв‘язок між нераціональним прийомом антибіотиків та появою штамів резистентних бактерій.

Антибіотикорезистентність розвивається у бактерій, а не у людей чи тварин. Бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій. Це загрожує тим, що людство може стати безсильним в боротьбі з бактеріями та інфекціями.

За даними ВООЗ щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. Все через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх.

Це означає довше і дорожче лікування інфекційних захворювань та післяопераційних ускладнень, підвищення рівня смертності. Люди помирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що бактерія не реагує на антибіотики, які мають її знищити.

Що може зробити кожен з нас аби зупинити резистентність до ліків:

– Не використовуйте антибіотики для лікування чи профілактики грипу або застуди. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси.
– Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.
– Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишись препарати з попереднього користування. Антибіотики — це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.
– Ретельно та часто мийте руки, щоби зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти в цілому зменшити вживання антибіотиків.

Пам’ятайте, найкраща профілактика хвороб — це збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний сон, вакцинація та регулярні візити до вашого сімейного лікаря.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ