Що слід знати про дифтерію

У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА нагадали мешканцям області про небезпеку дифтерії: як вона проявляється і як себе захистити.
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Факторами передачі також можуть бути предмети побуту.
Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників. Коли вона потрапляє у дихальну систему, виробляє токсин, що блокує синтез білка в клітинах. В результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.
Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.
Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків (серед них – 2 дітей), 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих.
Дифтерія — вакцинокерована інфекція. Хворіють на дифтерію не щеплені або невірно щеплені особи.
Читайте більше тут: Новини Львівщини
Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:
– біль у горлі,
– підвищена температура, лихоманка,
– набряк слизової оболонки ротоглотки,
– наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,
– набряк шиї,
– збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Ускладнення від дифтерії можуть включати:
– блокування дихальних шляхів,
– інфекційно-токсичний шок,
– пошкодження серцевого м’яза (міокардит),
– ураження нервової системи,
– нефрозонефрит,
– легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Профілактика:
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).
Щеплення проводяться у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). А також існує мережа приватних кабінетів щеплень, де можна отримати щеплення за власні кошти.
У Львівській області достатньо вакцини (АКДП, АДП, АДП-м), щоб забезпечити надійний захист проти дифтерії і дітям, і дорослим.
Щеплення можна провести в поліклініці чи амбулаторії за місцем проживання або відповідно до укладених декларацій після консультації з педіатром чи сімейним лікарем.
Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...