Штраф для заводів, що викидають в атмосферу забруднюючі речовини

В Україні є невиправдано низькі штрафи для підприємств, що понаднормово вкидають в атмосферу шкідливі речовини. Про це повідомили у Держекоінспекції.
Екоінспектори наголосили:
«Відповідно до частини 1 статті 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення, викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом, інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел під час експлуатації технологічного устаткування, споруд і об’єктів – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Таким чином, за вказане порушення штраф у розмірі 136 грн. є максимальним.
«Варто зазначити, що санкції Кодексу України про адміністративні порушення що передбачають покарання за порушення вимог природоохоронного законодавства є невиправдано низькі, більшість з них не мінялися з часу ухвалення Кодексу», – додали у відомстві.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ