Спалювання органічного сміття може призвести до короткого замикання ліній електропередач

Попри заборону і постійне застереження щодо спалювання опалого листя і сухої трави на Львівщині досі залишаються «господарі», які таким чином прибирають приватні території готуючись до зими. Вогонь часто залишають без нагляду, що є небезпечним для людей, флори, фауни, ліній електропередачі та екологічної ситуації загалом.

Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ліній електропередачі. В результаті чого мешканці залишаються без електропостачання на довгий час.

Аби не сталося такого інциденту пам’ятайте про заборону розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередачі. Ширина охоронних зон залежить від напруги лінії:
– 2 м – для повітряних ліній напругою до 1 кВ;
– 10 м- для повітряних ліній напругою до 20 кВ;
– 15 м – для повітряних ліній напругою 35 кВ;
– 20 м – для повітряних ліній напругою 110 кВ;
– 3 м – від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;
– 1 м – від підземних кабельних ліній електропередачі.

Нагадуємо!
Самовільне випалювання рослинності та її залишків – це протиправні дії за вчинення яких передбачена відповідальність перед законом.

Будемо свідомими!
Органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами та зробивши його родючішим.

Якщо Ви побачите, протиправні дії щодо спалювання листя чи сухої трави – викличте пожежних (101), у разі загрози виникнення пожежі в охоронних зонах ліній електропередач телефонуйте у кол –центр ПрАТ «Львівобленерго» 0800 50 15 68 (цілодобово, безкоштовно).

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ