Сполука зарін: усе, що потрібно знати для захисту у випадку загрози хімічної отрути

Минув місяць війни. Методи російських загарбників жорстокі та протиправні. Ймовірно, що зазнавши великих втрат та поразки за цей період, окупанти почнуть використовувати іншу тактику введення війни, у том числі із застосування хімічної зброї.

Існує такий газ, як зарін. За звичайних умов він є безбарвною рідиною без смаку і запаху, однак надзвичайно токсичною. З військовою метою його застосовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії.

Симптоми отруєння: виділення з носа, посилене слиновиділення, задуха, звуження зіниць, нудота. Антидотами є атропін, діазепам.

Як бути завжди напоготові?

1. Зробіть запас води та їжі у герметичних ємностях.

2. Підготуйте запас рушників, змінний одяг.

3. Довіряйте лише перевіреній інформації від органів влади.

Як діяти у разі небезпеки? Перш за все, слухайте вказівки влади та ДСНС.

Якщо атака сталася зовні будинку – закрийте та заблокуйте всі вікна та двері,вимкніть системи кондиціонування, закрийте вентиляційні отвори, намагайтеся перебувати в найвищій точці будівлі.

Якщо газ розпилено всередині будинку – вийдіть на свіже повітря, знайдіть безпечне місце, намагайтеся перебувати на височинах, пагорбах,

Щойно будете в безпечному місці, зніміть одяг, покладіть його у пакет і зберігайте подалі від людей і тварин. Прийміть душ та помийте домашніх тварин із великою кількістю води та мила. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

Якщо очі подразнені та болять, промийте їх водою протягом 10-15 хв. Якщо зарін потрапив в шлунок – потрібно його промити і випити рідини.

При важкому ураженні – викликати бригаду швидкої допомоги.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ