Трагедія Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу

Разом з людьми доброї волі у всьому світі громадяни України різних національностей у цей день висловлюють свою солідарність з жертвами Голокосту і заявляють про свою рішучість донести до прийдешніх поколінь правду про варварські злочини нацизму та убезпечити людство від руйнівних наслідків антисемітизму, расизму та ксенофобії.
«Для України цей день сповнений особливого трагізму і болю. Майже 1,5 млн українських євреїв були знищені нацистами на території України у часи Другої світової війни. Одним з символів Голокосту стало урочище Бабин Яр, де у 1941-1943 роках було розстріляно 100 тисяч осіб, у тому числі дітей, жінок і старих. Переважну більшість закатованих становили євреї», – йдеться у заяві.
У МЗС наголосили, що пам’ять про трагедію Голокосту є сьогодні складовою національної пам’яті українського народу.
Разом зі світлою пам’яттю про загиблих сьогодні згадують і тих, хто ризикував своїм життям заради порятунку євреїв, приречених нацистами на смерть. Понад двом з половиною тисячам українців музеєм Яд ва-Шем присвоєно високе звання Праведників народів світу.
«Сьогодні Україна є родинною домівкою для більш ніж стотисячної єврейської громади, яка відіграє важливу роль у розбудові та зміцненні Української держави. Разом з представниками інших національностей євреї зі зброєю у руках захищають на сході незалежність і територіальну цілісність Української держави від російської агресії», – йдеться у заяві.
Висловлюючи у цей день щирі співчуття жертвам Голокосту, їхнім рідним і близьким, засуджуючи страхітливі злочини тоталітарного нацистського режиму, МЗС закликає міжнародне співтовариство об’єднати зусилля з метою не допустити будь-яких прояви антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті, культивувати у прийдешніх поколінь повагу до основних прав і свобод людини.
Нагадаємо, 27 січня в Україні і у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...