У МОЗ планують запровадити новий принцип виклику швидкої допомоги з 2021 року

Очільник МОЗ Максим Степанов під час останнього брифінгу повідомив про те, що з 2021 року буде змінено алгоритм виклику «швидкої допомоги».

Про це повідомляє Леополіс, посилаючись на DT.UA.

«У 2021 році змінюються алгоритми диспетчеризації. Тобто ми будемо ділити всі виклики на 4 категорії. Це — критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний. Це безпосередньо впливає на час доїзду. Якщо це критичний виклик, то «швидка» повинна бути практично миттєво на місці», – заявив він.

За словами міністра, буде також введено принцип екстериторіальності, аби «швидка медична допомога» виїжджала з найближчого до пацієнта відділення. Це не залежатиме від місця прописки, району, поділу і т.д.

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні діють додаткові карантинні обмеження по областях, залежно від того, до якої із зон відноситься та чи інша область.

Регіони з найменшою захворюваністю на COVID-19 будуть у «зеленій» зоні, а області зі значним поширенням – в «помаранчевій» і «червоній». При зниженні/зростанні захворюваності регіон потраплятиме в буферну «жовту» зону.

Показники для переходу між зонами залишаються незмінними: завантаженість ліжок, кількість тестувань, динаміка росту і коефіцієнт виявлення нових випадків. Однак обчислювати їх буде автоматизоване ПЗ, а самі норми гармонізуються з європейськими.

Минулого місяця епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...