Україна 28 квітня відновить авіарейси для повернення своїх громадян з-за кордону

У вівторок, 28 квітня 2020 року, в Україну прибуде рейс зі Швеції з евакуйованими українцями, що фактично означає відновлення авіарейсів для повернення громадян з-за кордону.
Про це повідомляє посольство України у Швеції, пише Громадське.

Рейс Стокгольм-Київ вилетить зі шведської столиці 28 квітня о 9:00, а прибуде в Бориспіль о 12:00. Замовити квитки можна тут. Їхня ціна стартує від 5 836 гривень.

У посольстві наголосили, що за рішенням Кабміну після повернення в Україну громадяни можуть обрати між двома варіантами — або погодитися на 14 днів обсервації (тобто не вдома, а в спеціальному обсерваторі), або встановити мобільний додаток від Мінцифри «Дій вдома» і пройти самоізоляцію вдома (за допомогою додатка держава слідкуватиме, чи дотримуєтеся ви самоізоляції).

Функціонал додатку «Дій вдома» включає:

Реєстрація в місці проходження самоізоляції або обсервації;
Фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції або обсервації;
Екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України.
Якщо ви плануєте скористатися цією можливістю повернутися додому, детальну інструкцію можна прочитати у повідомленні посольства.

Нагадаємо, саме проблема з проходженням обсервації (багато хто волів заплатити штраф і йшов з обсерватора) стала причиною зупинки авіарейсів для евакуації українців з-за кордону. Глава МВС Арсен Аваков 1 квітня заявив, що більше не дасть згоди на повернення літаків.

Зазначимо, що це рішення має сумнівну законність, наприклад, прикордонники заявили, що не можуть не пустити в Україну громадян країни, бо це буде порушенням Конституції.

Востаннє українці змогли повернутися з-за кордону до України літаком 8 квітня — з Непалу.

Нагадаємо, в Україні передбачена обов’язкова обсервація для всіх, хто перетинає державний кордон. Виняток лише для працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних місій; водіїв, членів екіпажів, поїзних і локомотивних бригад.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ