Українцям заборонили продавати сало

Українцям незабаром стане складніше купувати улюблені продукти.
Як стало відомо, аграріям збираються заборонити продавати не тільки домашнє молоко, але і м’ясо. Під великою загрозою опинилося сало, вже в найближчі два-три роки воно може бути в дефіциті. Днями, Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект, який з 2020 року забороняє селянам продавати м’ясо домашніх тварин.
Це стосується корів, свиней, домашньої птиці, кролів, нутрій. Українці не будуть мати права забивати домашніх тварин на своїх подвір’ях, це можна буде робити виключно на бойнях, у яких є спецдозвіл. Як пояснив експерт, заборона пов’язана з виконанням євроінтеграційного закону про безпеку харчових продуктів.
«Він передбачає відповідальність виробника за свою продукцію. Продукт можна взяти з полиці і відстежити всі стадії його виготовлення, в тому числі знайти місце, де відбувався забій. Закон, який забороняє подвірні забої, насправді був прийнятий кілька років тому. Але він весь час відкладається через те, що немає чіткої позиції держави щодо цього питання. Наприклад, до цих пір немає правил, як саме повинні бути облаштовані бійні», – пояснив він.
Тим часом прості фермери впевнені, що таким чином, політики просто хочуть позбавити їх заробітку. А це в свою чергу призведе до зростання цін.
“Ціни на м’ясо автоматично піднімуться – на кожному кілограмі фермер заробляє. А якщо м’ясо доведеться везти на спеціальну бійню, там доведеться більше платити за те, що твою тварину або птицю заб’ють. Все це входить в ціну, безкоштовно вже ніхто не працює”, – пояснюють аграрії.
Вони підкреслюють, якщо виконувати всі вимоги закону, то на базарі у купити курку, що не наколота антибіотиками, стане неможливо.
Також зникне і справжнє сало, від свиней, які були вирощені на натуральних кормах. Нагадаємо, Угода про асоціацію з ЄС вимагало, щоб з січня цього року в силу вступили нові норми, за якими з п’яти сортів молока залишили тільки три. Таким чином, підприємства позбавлялися закупівель молока в селах і могли придбати його тільки в спеціалізованих фермерських господарствах.
«По молоку ми залежимо на 50-70% від домашнього виробництва, а по м’ясу ситуація інша. М’ясо ми зможемо імпортувати з інших країн: яловичину з Аргентини, свинину – з Польщі. Проблема може виникнути з салом – воно може стати дефіцитом, так як більшу його частину виробляють в домашніх господарствах або на фермах. Промисловим чином покрити цей дефіцит в найближчі 2-3 роки не вийде», – нагадують експерти.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ