Уряд встановив значні штрафи за незаконне полювання на лосів і зубрів

Кабінет міністрів України визначив розмір плати за незаконне полювання на європейського лося, якого у 2017 році внесли до Червоної Книги України, повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Зокрема, уряд затвердив зміни до постанови, яка визначає розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх проживання.

Цією постановою вводиться компенсація в 130 тис. грн за незаконне полювання на лося європейського, а також на зубра, компенсація за полювання на якого також становить 130 тис. грн, а за забороненого для полювання дикого коня – 70 тис. грн.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, триває облік популяції лося європейського, який дозволить встановити реальну кількість тварин цього виду на території України.

«Минулого року цей вид тварин після тривалих протистоянь з мисливським лобі нам вдалося занести до Червоної Книги. Тоді ж постало питання про розмір покарання для браконьєрів, які спробують полювати на цих благородних тварин. На жаль, в Україні досі з цим є проблеми. Щодо лося європейського, то 130 тис. грн за незаконне добування або нанесення шкоди цій тварині має трохи привести до тями тих, хто вважає, що їм все дозволено і продовжують вбивати тварин, не дивлячись навіть на їх червонокнижний статус», – процитувала слова Семерака прес-служба міністерства.

У листопаді 2017 року Національна комісія з питань Червоної книги України проголосувала за внесення лося в Червону книгу. 20 грудня відповідний наказ підписав міністр екології, після чого його передали на затвердження в Міністерство юстиції. На початку 2018 року стало відомо, що Міністерство юстиції цей наказ затвердило і він набув чиності.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ