В Польщі хочуть суттєво змінити процедуру працевлаштування українців

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон «Про промоцію працевлаштування», яким передбачається істотна зміна процедури працевлаштування українців.
Про це розповіла експерт з питань легалізації перебування, голова Фонду розвитку «Понад кордонами» Ксенія Наранович.
У Польщі вже понад 10 років функціонує система пропозицій (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці –ред.), яка дозволяє громадянам декількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.
Зміни, які пропонується внести в закон «Про промоцію працевлаштування», стосуються системи освідчень.
Як пояснює Ксенія Наранович, питання пропозицій тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика пропозицій, що планувалася як тимчасова, стане постійною.
«У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою — ред.) та пропозиції» – розповідає експерт. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми з Закладом соціального страхування.
Крім того, пропозиції стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).
Також, згідно з пропонованими змінами, у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи — дозвіл на роботу не треба буде змінювати.
«Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Тож можна сказати, у деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Натомість інші зміни непокоять»- зазначає Ксенія Наранович.
Зокрема, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що на думку експерта, збільшить ризик працевлаштування мігрантів «по-чорному».

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...