В Україні підвищили аліменти на дітей на 20%

Відтепер на одну дитину можна вимагати чверть доходу одного з батьків, на двох малюків – третину доходу, на трьох і більше – половину доходу платника аліментів.
Відповідні зміни вступили у дію згідно з законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання».
Зазначається, що батьки, доходи яких невідомі, та котрі отримують заробітну плату з кількох місць роботи одночасно, мають заплатити аліменти, які складають не менше 50% прожиткового мінімуму, тоді як раніше ці виплати складали 30% від прожиткового мінімуму.
«Якщо той з батьків, якому призначено платити аліменти, не нараховує їх вчасно, буде сплачувати пеню – 1% за день. Але не більше як 100% від суми. Як і раніше, боржнику по аліментам можуть заборонити виїзд закордон, а якщо борг більше як 3 місяці – може бути застосовано опис та конфіскацію майна. Після цього виручені кошти передаються дитині», – пояснив начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко.
Загалом, як повідомляє Головне територіальне управління юстиції в місті Києві, на одну дитину можна вимагати чверті доходу одного з батьків, на двох малюків – третину доходу, на трьох і більше – половини доходу платника аліментів.
Згідно з нормами закону «Про державний бюджет України на 2017 рік», для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум на одну людину становить: з першого травня – 1426 гривень, а з першого грудня – 1492 гривні.
«Для дітей від 6 до 18 років ці цифри перебувають на позначці – 1777 гривень – з першого травня і 1860 гривень – з першого грудня. А це означає, що мінімальна сума аліментів з урахуванням не менше 50%, яка повинна виділятися на дитину, буде дорівнювати в середньому 900 грн. Максимальна, при цьому, може доходити в середньому до 16 000 гривень на дитину. Аліменти для малюків складають щонайменше 713 грн», – повідомляє Головне територіальне управління юстиції в місті Києві.
Окрім того, зазначається, що аліменти не можуть перевищувати 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі.
Законопроект передбачає, що аліменти є власністю дитини, натомість раніше було прописано, що вони належать тому, з ким дитина проживає.
Зазначається, що верхня межа аліментів – 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку – 14-18 тис. грн.
Куценко наголосив, що особливі вимоги закон поставив перед суддями, які розглядають справи призначення аліментів.
«Якщо раніше тяганина могла тривати по півроку-рік, тепер суд зобов’язаний впродовж трьох днів розглянути звернення та винести рішення, яку суму коштів може отримувати дитина. Дата подачі заяви до суду вважається такою, з якою починається нарахування аліментів. Це виключає ситуацію, коли дитина впродовж місяців залишається без призначених на неї коштів», – зазначив Куценко.
Він також наголосив, що той з батьків, хто сплачує аліменти, має право попросити про звіт, куди саме було витрачено кошти.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ