В Україні створять Військову поліцію

Створення військової поліції дасть змогу краще забезпечити конституційні права військовослужбовців. Про це вчора, 11 серпня, повідомив під час брифінгу в прес-центрі Міноборони представник Військової служби правопорядку Збройних Сил України полковник Сергій Частюк.
На брифінгу розглядалися питання забезпечення конституційних прав та соціальних гарантій військовослужбовців, які обвинувачені у вчиненні злочинів та утримуються під вартою у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань та гауптвахтах. Нині таких військовослужбовців понад 120, з них близько 100 перебувають в слідчих ізоляторах Донецької та Луганської областей.
Останнім часом збільшилась кількість звернень на адресу Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від військовослужбовців Збройних Сил України, яким обрано запобіжний захід тримання під вартою та які утримуються у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань, членів їхніх сімей, волонтерів та представників громадських організацій.
– Деякі військовослужбовці скаржаться на безпідставне затримання, інші на порушення їх прав під час затримання, упередженість суддів та дискримінації під час утримання у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань. Також є звернення з пропозицією щодо затримання військовослужбовців лише у присутності представника Військової служби правопорядку. Одним із шляхів вирішення зазначених проблемних питань ми вбачаємо у створенні Військової поліції. Цей правоохоронний орган зможе забезпечити законність і правопорядок не тільки серед військовослужбовців Збройних Сил а й інших силових відомств України, – зазначив представник Військової служби правопорядку Збройних Сил України полковник Сергій Частюк.
Він повідомив, що у Міністерстві оборони України спільно з групою народних депутатів України розроблено проект Закону України “Про Військову поліцію України”, який знаходиться на узгодженні.
Цей законопроект розроблений з урахуванням досвіду провідних країн Європи та світу, в яких функціонують правоохоронні органи з військовим статусом (військова поліція, жандармерія, карабінери), наділені повноваженнями на досудове розслідування злочинів, вчинених військовослужбовцями, а також окремими правами національної поліції для забезпечення правопорядку в районах ведення бойових дій. За оцінкою представників Збройних Сил США та Канади український законопроект відповідає вимогам та стандартам НАТО.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ